Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kedden kaptam meg a 3. pfizer...

Kedden kaptam meg a 3. pfizer oltást és ma reggelre nem éreztem ízeket?

Figyelt kérdés

Ez lehet mellékhatás? Ma reggel a munkahelyen kiakadtam, hogy íztelen a sajtos pogácsa, kollégám hozott a céges hűtőből egy túri rudit, annak sem éreztem az ízét. És rájöttem, hogy szagokat sem érzek, pl dezodor.


Semmi más gondom nincs, nem vagyok náthás, nem vagyok fáradt, levert, csak PICIT fáj az oltás helye. (2 kínait kaptam előtte májusban, covidon meg tavaly novemberben estem át, az nagyon xar volt, ugyan így nem éreztem ízeket + torokfájás, nehéz légzés)


36/F



2021. okt. 14. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
40%
Igen, normális.
2021. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 krwkco ***** válasza:
50%

Nem normális. Attól, hogy a válladban néhány sejt tüskefehérjét termel nem következik be szaglás- és íz-vesztés.

Azt csak a nyálkahártyában szaporodó vírusok okozhatják. Az oltás előtt néhány nappal megfertőződhettél a valódi vírussal. Remélhetőleg hamar elmúlik majd.

2021. okt. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 krwkco ***** válasza:
32%
Szopogassál Mebucain Mint tablettát és fújd be az orrod napi háromszor Allergodil spray-vel.
2021. okt. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Vagy egy erősebb közönséges nátha vírus dolgozik benned, az is terjed most ezerrel (és igen, az is okoz íz-szaglásvesztést / tompulást, csak ezelőtt nem figyeltünk rá)

amúgy amit 3-as ír az jó, azok kinyírják a vírusokat az orrban, szájban.

2021. okt. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
85%
Van most egy légúti vírus, ami nagyon terjed, én is elkaptam pár hete. Nálam nem okozott íz- és szaglásvesztést, tesómnál igen, de ő minden ilyesmi légúti fertőzésnél hasonlót tapasztal. Lehet, hogy te is pont elkaptad s az oltás felerősítette ezt a tünetet.
2021. okt. 14. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

RSV fertőzés terjed most erősen. Hasonló, mint a covid, nálam néhány napos, de kínzó köhögést okozott, elment a hangom, elrekedtem teljesen és fájt a torkom, nyelni sem bírtam, illetve 2-3 napig alig vagy egyáltalán nem éreztem szagokat és csak kissé éreztem ízeket is.


A covid ehhez képest sokkal enyhébb volt nekem, tavasszal volt hozzá szerencsém, de nem okozott ilyen durva tüneteket. Nekem csak gyengeség érzésem volt covid alatt meg a pulzusom szaladt ki és rázott a hideg vagy izzadtam. Még ilyen betegségem nem volt, tehát a covid nem igazi náthavírus, mert nála egy deka nátha nem jött elő és semmi légúti tünet, hanem mint akit agyonvertek legyengültem és szaporán dolgozott a szívem, minden mozgás megerőltető volt és egy kis felülés az ágyban is felugrasztotta a pulzusom 100-110-re, pedig alapon csak 60 körüli nekem, ébredéskor 50. Sportolok persze. De azóta nem szereti a szervezetem a hirtelen pulzuskiugrásokat... most a fertőzéskor lázas is lettem, éreztem, hogy 100-120 között volt a pulzusom a 39 fokos lázban, de azt is éreztem, hogy ez nem gyengített le mint a covid. Itt nem voltam gyenge annyira csak 1-2 napig, covidkor ellenben napokig csak feküdtem szinte, keveset bírtam tenni-venni, mert kimerültem. Fura betegség, rohadék laborvírus lehet, jól megcsinálták, hogy szenvedjen miatta az ember...

2021. okt. 14. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

6-os igazad lesz! Szombat óta ki sem látszok a takonyból, pulzusom beállt 114 körülire, ízeket már tompán, de érzek. Holnap sem megyek így dolgozni. :/


Covidnál nekem sem volt nátha, ellenben nagyon durva levertség, gyengeség az igen. Most ezek nincsenek. Azaz levertség TEGNAP volt, de mára már nem érzem. Csak dühít, hogy takoypóc vagyok, és picit fáj a torkom.

2021. okt. 17. 10:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem két hétig tartottak a mellékhatások. Mindig valami új.

Volt, mikor gyulladási tünetek voltak: pl. petefészek, epe. Aztán szépen kifeküdtem, ittam a csalánteát és diólevél teát literszámra és elmúlt.

2021. okt. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!