Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha a Janssenre ajánlják...

Ha a Janssenre ajánlják következő oltásnak a Janssent, akkor a Szputnyikra miért nem ajánlják a Janssent?

Figyelt kérdés

2021. okt. 16. 20:59
 1/7 A kérdező kommentje:

Nem értem azt a magyarázatot, hogy "mindkettő vektorvakcina, és a szputnyik 1. adagja ugyanazt az adenovírust tartalmazza, mint a Janssen. Ez azt jelenti, hogy a két adag orosz oltóanyag által keletkezett immunválasz semlegesíti a harmadikként beadott Janssent, vagyis ez a kombináció kifejezetten hátráltatja a védelem kialakulását."


Na de akkor a janssenre beadott janssen emlékeztető oltássel nem ugyanez a helyzet?

2021. okt. 16. 21:06
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jól gondolod, ennek semmi értelme.
2021. okt. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8%
Az élet nagy kérdései birka szemmel :D Én meg aki telibe fossa az egész vírust és cirkuszt, oltás nélkül vígan élek, utazok, megannyi covidos lehetett már körülöttem és még sem kaptam el és még csak beteg sem voltam már 20 éve :) Emberek! Immunrendszer, egészség karbantartás ismeritek még ezeket a dolgokat? Annyira idióta, vakok lettek az emberek, hogy sírok... ma is 2 ember a kocsiban maszkban ült a parkolóban.
2021. okt. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 krwkco ***** válasza:
100%

"Ha a Janssenre ajánlják következő oltásnak a Janssent..."

Az, hogy a szervezet hogyan reagál majd az adenovírus második adagjára egy elvi alapú előrejelzés. De a kutatók nem ismerik teljes mértékben az immunrendszer reakcióját, ezért a kisérleti eredmények a döntőek.

Az alábbi tanulmányban kisszámú (~400), egészséges mintán vizsgálták az antitestek számát a második oltás után és a következőt találták:

"A second dose provided an increase in the titer by a factor of 2.6 to 2.9."="A második adag 2,6-2,9-szeres titeremelkedést eredményezett." Lényegében ennyi szeresre nőtt a tüskefehérje-antitestek száma.

Szóval a gyakorlatban nem hatástalan a 2. dózis. De a védettség változására nincs adat ebben a tanulmányban. És a Szuptnyik-Jahnsen kombináció hatásosságára feltehetően semmilyen megbízható vizsgálat nincs.

[link]

2021. okt. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 krwkco ***** válasza:
100%

Egy Johnson és 2x Johnson hatásosságvizsgálatról szóló sajtótájékoztató:

[link]

2021. okt. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
60%
#3 Mondja ezt egy mélybutaságban elő gődénybirka... 😁😁😁
2021. okt. 17. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
49%
#3 Abba a két emberbe valószínűleg több ész szorult, mint a te buta fejedbe.
2021. okt. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!