Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Beteg lehetek ha 20 fokos...

Beteg lehetek ha 20 fokos vagy hideg programon mosok és nem 49 vágy 60 fokon?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy ezeket nem szabad használni, mert baktériumtenyészet lesz a ruhákon. És csak marketing hogy ezeket ráteszik a mosógepre mintha ezzel védenénk jobban a környezetet.

2021. okt. 19. 13:36
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Semmi értelme ilyen alacsony fokon mosni. És igen lehetsz beteg
2021. okt. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
Ettől beteg biztos nem lesz egy egyébként egészséges ember. Ugyanakkor azzal kapcsolatban vannak aggályaim,hogy kiveszi-e a húsz fokos mosás a szennyeződéseket a ruhából,pl foltot. Én nem használok ilyen programot,szóval fogalmam sincs.
2021. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

30 es 40 fokos mosasokat rakok be, mivel gyerek es allat nincs es mi se leszunk a ferjemmel igazan koszosak soha, mert nem olyan munkat vegzunk, ezert nekunk ez boven eleg. A ruhak tisztak es illatosak.

Ha van 1-2 folt (pl valamit leontok) akkor marhaepe szappannal megkuldom a foltot es ugy rakom be a mosogepbe, mindig kijon.

Beteg nem leszel tole szerintem, mi is elunk meg, de vannak olyan esetek, amikor muszaj magas hofokon mosni egy darabig (peldaul belfereg, gomba, agyi poloska, tetu, mittudomen, ilyesmik eseten :D).

2021. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A mosószer mire való? Régen a patakban mosták a ruhákat, annak se meleg a vize... Én legtöbbször a 30 fokos programot használom, és van olyan ruhám is, amit csak hideg vízben lehet mosni. Ettől még tiszta lesz minden.
2021. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Semmi bajod sem lesz tőle. Az egyszer hordott ruhákat (irodában dolgozom), ami nem kifejezetten koszos, én is csak 30 fokon mosom. Fehérneműt, koszos, foltos ruhát, ágyneműt, törölközőt magasabb hőfokon.

A baktériumok általában 60 fok fölött pusztulnak el, a legtöbb mai ruhadarab, ilyen fokon nem is mosható.

Az alacsony hőfokú mosásnál jobban kell aggódni a mosógépben lerakódó kórokozók miatt, ezért mindig hagyd nyitva a mosógép ajtaját és adagolóját két mosás között és kb. havi rendszerességgel indíts el egy 90 fokos mosást.

2021. okt. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt a mosógépet is lehet fertőtleníteni, dm/rossmannban lehet kapni kifejezetten erre szolgáló fertőtlenítő szert.

Másrészt nyilván nem sima vízzel mosol, hanem mosószert is használsz. Hacsak nem valami szuperbaktérium került a ruháidra, egy 40 fokos, mosószeres mosástól nagyjából kórokozó minden elpusztul. 60-90 fokon amúgy sem szabad mindent mosni, a műszálas ruhák kinyúlnak, tönkremennek ilyen melegben.


Az ágyneműt, törölközőt, alsóneműket érdemes melegebb fokozaton mosni, illetve a tobbi ruhát akkor, ha valamilyen fertőzésed, bőrbetegséged van neked vagy valamelyik családtagodnak (akivel együtt mosod a ruháid).

2021. okt. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Beteg szerintem nem leszel tőle, de bőrirritáció az így kimondott ruháktól előfordulhat, mivel a mosószer és az öblítő nem fog rendesen kioldódni. Mikor még patakban mostak, akkor nem ilyen agresszív mosószereket használtak. Miért nem akarsz 40 fokon mosni?
2021. okt. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!