Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Az, hogy lehet, hogy anyukámna...

Az, hogy lehet, hogy anyukámnak 2008-ban elment a szaglása és a mai napig nem érez illatokat, a büdöstől felfordul a gyomra és intenzívebbnek érzi, mint úgy általában más? Hiszen 2008-ban még nem volt covid-19 tudtommal.

Figyelt kérdés

Volt nekem és általam neki is akkor egy kemény vírusos betegségünk, úgy 2008 novemberben. Én 4-5 nap alatt kijöttem belőle, 2 nap voltam 39 fokos lázban és erős köhögésem volt, hányással, hasmenéssel váltakozva. Anyu is elkapta, de ő 2 hétig volt nagyon beteg, féloldali tüdőgyulladása is lett, de otthon hordta ki. Köhögése volt, napokig nem tudta lehúzni a lázát, ügyelet is volt kint nála, de nem akart kórházba kerülni, így otthon feküdt. A szaglása is elment és azóta nem lett normális. Az illatokat nem érzékeli, a büdöset viszont erősen érzi és rosszul is lesz tőle, mintha felerősödne számára.

Mostanában mindig a covidosok számolnak be ilyenekről, de anyunál ez 2008 óta van és akkor elvileg nem volt covid. Külföldön nem jártunk akkoriban. Én ízeket nem éreztem, de a szaglásom nem ment el, az ízérzékem pedig visszajött miután enyhült a kínzó torok és gégefájdalmam.

Lehet mégis volt már covid akkor is, csak nem beszéltek róla?


21/L


2021. okt. 19. 22:29
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Ez koronavírus.
2021. okt. 20. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem csak a koronavírus okozhat szaglásvesztést.

Szerintem az én szaglásom is kevésbé jó már sorozatos arcüreggyulladások óta. Régen volt, nem 1-2 éve.

De amikor ismerőseim bőszen fintorogtak pl. egy-egy hajléktalan közelében, én jóval kevésbé éreztem büdösnek.

2021. okt. 20. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a "koronavírus" okozza a szaglásvesztést, hanem az autoimmun folyamatok, amiket beindít. Csak mivel a koronavírus egy a szervezetnek ismeretlen és aggresszív vírus ezért gyakoribb, hogy kivált ilyesmit, mint a "normál" vírusok.


Amúgy koronavírus eddig is volt, csak nem ennyire veszélyes változat, de 8 éve kerestek a koronavírusok ellen oltást, szerintem biztos, hogy valamennyire azok is veszélyesek voltak.


Nekem amúgy a korona előtt egy évvel volt covidhoz hasonló megbetegedésem, amire majdnem nem vettem ki szabit sem, aztán azóta folyamatosan szedek probiotikumot, mert ha három napig nem szedem, akkor iszonyù fájdalmak és hasmenés (még laktóz és glutén mentes diéta mellett is). A vérképem nekem is egy élmény volt utána és egy bő két hónapig nem tudtam normálisan sportolni, meg hasimotom lett.


Nekem amúgy van egy olyan teóriám is, hogy vidéken tényleg kevesebb a glutén/laktózérzékeny és nem csak kevesebben legyintenek rá. Mert a városiak többen/könnyebben kapnak el külföldi betegségeket.


Nálunk pl. az osztályomból hárman lettünk két hónap alatt laktózintoleránsok, miután volt egy járvány.

2021. okt. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
* évfolyam, egyetemen évfolyam van nem osztály :)
2021. okt. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyilván nem csak és kizárólag a covid okozhat szaglásvesztést...
2021. okt. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!