Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Elveszítettem a szaglásom,...

Elveszítettem a szaglásom, pedig a tesztek negatívak voltak. Mégiscsak covid lehetett?

Figyelt kérdés

A cégünknél többen is covidosak voltak nemrég, mindenkit hazaküldtek HO-ba egy időre. Nekem "csak" az orrom folyt, nem voltam lazas, nem fájt a torkom, nem köhögtem. Csinaltam egy tesztet, negatív lett. Egy hét múlva észrevettem, hogy teljesen elment a szaglásom. Akkor is teszteltem, az is negatív volt...


Érzem, hogy az arcüregem még nem tisztult ki teljesen a nátha után, de már egy hete nincs eldugulva az orrom. Lehet, hogy valami, valahol úgy lerakódott, hogy amiatt nem érzek SEMMIT?

Voltam már nathás, de ilyet még nem tapasztaltam...


(igen, jól csináltam meg a teszteket)


2021. nov. 1. 12:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Figyi. Ez is lehet tünet. Viszont nekem semmi nátha nem társult hozzá. Aztán jött a teljes ízlés vesztés. Hideg verítékezés. De semmi köhögés fulladás meg ilyesmi. Fáradtsag gyengeség az volt. Ha nem javul kérj egy tesztet.
2021. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Pár nap múlva legyen újra egy teszt, nem mindegy mikor csináltatod, de nem csak covid miatt mehet el.
2021. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nehéz megmondani, mert a teszt is tévedhet, illetve az influenza is okozhat szaglásvesztést.


Én is azt mondom, hogy próbálj újra tesztelni. Ha megint negatív akkor jó eséllyel nem vagy koronavírusos.

2021. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Szerintem most már tök felesleges tesztelni, lassan 2 hete, hogy a szaglasvesztés jelentkezett. Ha koronas is voltam, mostanra biztosan nem mutatja ki a teszt.

A sógornőm covid miatt tavaly októberben veszítette el a szaglását, most kezdett neki minimalisan visszatérni.

2021. nov. 1. 13:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Milyen tesztet csináltál?
2021. nov. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kamutesztet.

[link]

2021. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%

Addig kell tesztelni, míg pozitív nem lesz!

Ha semmiképp sem sikerül pozitív tesztet produkálni, akkor be kell panaszolni a kovidügyi minisztérium helyi kirendeltségén a teszt gyártóját, hogy a teszt alkalmatlan a feladatára. Majd ők kivizsgálják, aztán megnézheti magát az a gyártó!

Te pedig ne hagyd magad, ragaszkodj a kovidodhoz, ami jár neked!

2021. nov. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A hagymát és a mentolt sem érzed?

Szaunában egy kis forró levegőt adj neki, hátha jobb lesz. Ha másért nem is, pihentél kicsit.

2021. nov. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha influenzás vagy akkor minimálisan érzel szagokat. A covidnál annyira semmit, hogy azt nem tudtam mihez hasonlítani. Nem voltam taknyos, nem volt eldugulva az orrom, de pl a hypot és az arcszeszt sem éreztem. Kicsit sem.
2021. nov. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
Rokonomnak is hirtelen elment a szaglása, ízlésvesztése is volt, ugyanúgy negatív lett a teszt, pedig tünet után pár nappal csinálták és az PCR volt, szóval kamu az egész vagy annyira megbízhatatlan, hogy nincs értelme.
2021. nov. 1. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!