Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Valahol bal oldalon egy...

Valahol bal oldalon egy pontban fáj a torkom, kéne rá antibiotikum?

Figyelt kérdés
Pár napja megfáztam, levertséggel indult, majd nátha, hurut amire hurutoldót iszok, és tegnap egy pontban elkezdett fájni a torkom. Hőemelkedésem lázam nem volt egyelőre. Kéne erre antibiotikum? És ettől még mehetek egyetemre holnap?
2021. nov. 1. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A megfázásos eredetű betegségeket általában vírus okozza, amelyre antibiotikumot nem szabad szedni.


Menj el holnap orvoshoz, és ő majd belenéz a torkodba és eldönti, hogy indokolt e antibiotikum-kúra.


Egyetemre csak akkor menj ha valami elhalaszthatatlan órád lesz. Például kötelező gyakszi, esetleg ZH. De ebben az esetben is húzz maszkot.

2021. nov. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell rá antibiotikum, olykor elég a torokfertőtlenítő tabletta.

Ha engem kérdeznél, én ezt használnám:


[link]


Az Antivirus tbl. kifejezetten torokfájás megelőző.

Bevétele után nem szabad - minimum - 30 percig enni, inni, mert leviszi a bevonatot. Kevés tabletta van benne, mert ezt nem 3x kell szedni.

A hatóanyaga: Bodorrózsa levele, célszerű ilyen teát is inni. Nem kell feltétlen DM-ben venni, szokott lenni a nagyobb patikákban is.

2021. nov. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Tök jó, hogy az emberek mindenre random antibiotikumot akarnak beszedni.
2021. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hááát... lehet, hogy nem "polkorrekt", amit írok, ráadásul a mi háziorvosunk mindenre antibiotikumot ír.


Ha 1 héten belül elmúlik az egész megfázás vagy jelentősen javul, akkor én nem mennék orvoshoz, de vigyáznék magamra és kúrálnám magamat.

Ha romlik vagy nem múlik, akkor orvos.

2021. nov. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3


Az antibiotikumot az orvos írja fel (bár sok esetben tényleg mindenre). Tehát nem fog random antibiotikumot bevenni. Szerintem a kérdező leginkább azon dilemmázik, komolyabb-e ez a megfázás, kell-e orvos vagy pedig elegendő még 2-3 nap kúrálás és el is felejti.



Egyébként kérdező, elnézést, undorító lesz, de ami kijön váladék, az színes vagy színtelen?

Ha sárga, zöld stb, akkor viszont holnap menj orvoshoz, mert baci.

2021. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 elméletileg nem, de a gyakorlatban nem egyszer találkoztam vele, hogy megmaradt gyógyszerrel mókoltak, vagy csak megkérték a háziorvost, hogy írja fel, aztán az zokszó nélkül felírta - vizsgálat nélkül.
2021. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Dolgozik a mandulád, ha szerencséd van holnapra kutya bajod.

Én a Dorithricin szopogató tablettát ajánlom, segíteni fog.

2021. nov. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
ITGuy, akkor így értem. :(
2021. nov. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!