Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A Sinopharm oltásról hallani...

A Sinopharm oltásról hallani hogy mellékhatásokat okozna?

Figyelt kérdés
Vagy mivel az - elvileg - csak legyengített vírus, akkor olyan mintha elkaptam volna (ismét, mivel különösebb tünetek nélkül átszaladt már egyszer rajtam...) ezt a sz@rt és kész...?
2021. nov. 2. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

Te figyelj komolyan mondom, hogy neked sincs más dolgod csak ezzel a szarral foglalkozni? :-)


Éljed az életed, old meg a problémáidat, addig amíg birod, aztán úgyis meghalunk ebben-vagy-abban, nem mindegy? :-)

2021. nov. 2. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Én ilyen kínai mifélét kaptam. Másnap reggel már nem indult az autóm. Szóval nem a legjobb..
2021. nov. 2. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Esetleg valami releváns, a kérdésre adott válasz? Nem viccből kérdem.


Lehet nektek mindegy mivel lövetitek magatokat, nekem nem...

És nem, nem mindegy, ha nem esett volna le, van két kib@szott diktatorikus rendelet hatályban.

2021. nov. 2. 10:29
 4/15 anonim ***** válasza:
5%
#3: Én sem vicceltem! Foglald már el magad valamivel, ami hasznos!
2021. nov. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%

Elvileg a Sinopharm után van a legkevesebb mellékhatás de ezt nehéz megmondani. Eddig a tapasztalatok azt mutatják.


Régi technológián alapul, kb. mint a többi oltás is, elölt (nem gyengített) vírus van benne. Előnye a többihez képest, hogy a vírus teljes részét tartalmazza ezért a szervezet nem csak egy darabkáját képes azonosítani, hanem több részét is, ha esetleg élesben találkoznál a vírussal. Ha már voltál covid-os, akkor valószínűleg nem okoz semmit. Nem leszel koronás tőle újra.


Esetleg egy kis láz, oltás helye fájni fog, ilyesmi. Legalább is ezt hallottam azoktól, akik ilyet kaptak. Cserébe nem is a leghatékonyabb (bár a többi sem az).

2021. nov. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5: "Ha már voltál covid-os, akkor valószínűleg nem okoz semmit. Nem leszel koronás tőle újra. Esetleg egy kis láz, oltás helye fájni fog, ilyesmi."


Nagyszerű! Tehát egy csomó ember azért veszi fel, hogy ha nincs is baja, legalább láza legyen és fájjon az oltás helye, meg ilyesmik!

2021. nov. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
46%

#6: ???


Oltási reakció ami 1-3 napon belül kijön az emberen. Ezek között lehet láz meg pár "apróság". Ez bármilyen gyógyszer, oltás után megeshet.


Félre ne érts, nem vagyok covid vakcina párti, oltatlan vagyok és maradok is reményeim szerint (de nem oltásellenes), viszont nem azért oltatják magukat az emberek, hogy lázuk legyen vagy hogy az oltás helye fájjon.


A kérdező azt szerette volna megtudni, hogy mikkel járhat. Csomó ember meg azért veszi fel, mert:

1. fél a vírustól és az oltást látja megoldásnak

2. kell neki a diszkriminációs "védettségi" igazolvány valami végett

3. külföldi utazásokhoz kell neki

4. valaki befolyásolta, rábeszélte (barát, családtag, ismerős, kormány stb.)

5. egyéb...

2021. nov. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

#7: oké, bármilyen hihetetlen, én is így értelmeztem az egészet, csak a sok baromság miatt már kínomban próbálok röhögni ezen kikényszerített, akarnok víruson.


Sajnos nem sokáig birod tartani magad, mert mától kezdve mindenkit kirugnak, aki nem oltatja be magát.


Nem lehet feljelenteni az államot személyiségi jogok megsértéséért valamit zsarolásért? :-)


Ezért vagyok szarkasztikus!

2021. nov. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Amíg korlátlan hatalmuk van és akár az Alkotmányt is felülírhatják (ahogyan már tették), nem igazán. Alkotmánybírósághoz lehet fordulni ilyen ügyben de előttük van ez a rendelet is szerintem, ha ők, a kötelező oltást nem kaszálják el, akkor nagyjából senki.


Max. lehet menni az EJEB-hez (Emberi Jogok Európai Bírósága) de szerintem ahhoz elsőnek mindenféle jogi utat, jogorvoslatokat elsőnek ki kell használni. Személyiségi jogot nem sértenek de több, más jogot igen.


Eddig úgy néz ki, hogy nálunk nem lesz ilyen, nem írtak még róla. Informatikus vagyok, home office-ban dolgozom, a cégnél 90%+ az átoltottság (2-3x oltottak), szerintem 3-4 embernél több nincs, aki oltatlan, beleértve saját magam is. De majd kiderül...

2021. nov. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nem igazán izgat hogy a legkevésbé - sőt egyáltalán nem - hatékony. Kell a kutyaigazolvány hogy békén hagyjanak végre.


Persze húzom amíg lehet, majd ha már totál pattanásig feszül a húr, akkor folyamodok hozzá és talán felveszem, de csak ezt.

2021. nov. 2. 11:25
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!