Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi kell még ahhoz, hogy...

Mi kell még ahhoz, hogy elkapjam a covidot?

Figyelt kérdés

Gondolkodtam a harmadik oltáson, mert hogy őszinte legyek, nagy nyomást érzek magamon, kb minden ismerősöm megy már a harmadik oltásért. Ráadásul nekem ez nem is harmadik, hanem második lenne, mert Janssent kaptam 4 hónapja.


Viszont elgonolkodtam azon, hogy egészen novemberig maszk nélkül minden nap bejártam irodába dolgozni, reggel-este tömött buszon, mindenki köhögött/orrot fújt körülöttem stb., egész ősszel csapatépítő bulikon voltam (nemrég csatlakoztam új munkahelyre), irodában maszk nélkül vagyunk egész nap együtt, rengeteget buliztam stb. És semmmi bajom, egy nátha sem. Azt érzem, nem is vagyok fogékony erre a vírusra, vagy az oltás véd ennyire? Kb ha akarnám, sem kapnám el...



2021. nov. 5. 13:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
97%
Nem vagyok beoltva és nem kaptam el a közel 2 év alatt. 2x voltam tavasszal beteg, de nem covid volt, teszteltek mindkét alkalommal.
2021. nov. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%

Na igen rátapintottál a lényegre!


Mivel beoltattad magad, így most már lehet hivatkozni arra, hogy milyen nagyszerű az oltás! Ki tudja eldönteni, hogy annélkül is itt tartanál-e vagy sem, pontosan: senki!


DE. Ugye mindenki saját magát akarja igazolni, így mindenki olyan példákat hoz fel, ami az ő maga igazát erősíti. Így vagyok ezzel én is.


1.: Én nem oltattam be magam, ha rajtam múlik, ez agy is fog maradni.


2.: Ma jutott tudomásomra, hogy egy ember, aki többszörösen is beoltatta magát, hazaküldték a munkahelyről, mert úgy látszott meg van fázva, nos most derült ki, hogy covidos lett.


3.: Információkat arról senki sem mond, hogy a covid-ot milyen arányban kapják el a beoltottak, illetve a nem beoltottak.


4.: Érdekes az is, hogy aki beoltatta magát, az azért is tette, hogy megszabaduljon a maszk-tól, holott a beoltottak ugyanúgy átadhatják a vírust (nem csak ezt a kitalált szart, bármelyiket).


5.: Mondjuk elmegyek, mert mégis rászánom magam az oltásra, ott aláíratnak veled egy nyilatkozatot, hogy TE vállalod a felelősséget saját magadért. Nos nem azért de ez már a blődség legfelsőbb foka. Ugyanis én jelen pillanatban is magamért vállalom a felelőséget, ezért nem is jutna eszembe beoltatni magam. Viszont én viselek maszkot és használok kézfertőtlenítőt is! Nem azért mert mondták!


Lehet, hogy azért nem kapod el, mert a szervezeted ellenálló ezzel a nátha-típussal, meg az is lehet, hogy már régen túl vagy rajta. Szerencséd, hogy az oltásokkal szemben is jól védekezik a szervezeted! :-)

2021. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
29%

Nem volt nagy a fertőzés veszély korábban, most viszont Magyarországon a legnagyobb egy érték a világon. Úgyhogy van félni való! Én oltás ellenes vagyok, de meggyőzhető! Áprilisban átestem, még védett vagyok de nem sokáig. Most fog tombolni a járvány! Viszont sokan meghaltak az oltás miatt, és rengetegen súlyos betegségben szenvednek miatta.

Ami vígasztaló számunkra, hogy nemsokára egy új világ veszi kezdetét melyben nincs szenvedés!!!

2021. nov. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%

"Áprilisban átestem, még védett vagyok de nem sokáig."

Ezzel óvatosan. Én is átestem áprilisban, anyukám nem volt covidos még. Neki magasabb az ellenanyagszintje mint nekem. :D


Kérdező: hát, értelemszerűen fertőzött kontakt kellene ahhoz, hogy elkapd. :D

2021. nov. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%

#3: Na megjött a Világvége-hírnöke is... :-) Bárcsak igazad lenne és tűnne már el ez a sok rinyagép ember a Földről! :-)


Komolyaban:


Szóval a f*s.zt kell itt rémísztgetni az embereket, hogy most a legnagyobb a fertőzésveszély! Nos b*s.zki valóban a téli hónapokban van a leghidegebb (és ez a hideg van-meleg van váltakozás sem kedvez), de ez nem covid, hanem egy nátha vagy influenza.


Na persze 2 év után "Huán"-ból elutazott már ide is a vírus a szomszédba. Hogy ért ide? Mert én nem mentem és hoztam ide az is tuti! :-)


De nyugodtan féljél csak, és lövesd be magad rögtön 4 szurival is. Sok barom! Bár a tetováló-mániásoknak és a fakíroknak jó dolguk van mostanság! :-)


A végén csak egy maradhat! :-) Yyyyyeeeeeeaaaahhh!

2021. nov. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
36%

"ez nem covid, hanem egy nátha vagy influenza"

De, covid.

Estem már át mindhárom említett betegségen, teljesen más mindegyik.

2021. nov. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%
#6: Ezekszerint túlélted mind a hármat... :-)
2021. nov. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

#7

Igen, és? Attól még nem ugyanaz.

Autóbalesetet és kutyatámadást is éltem már túl, ettől még ezek sem ugyanazok.

2021. nov. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Anyukám egyik munkatársától kaphatta el vagy buszon...

be van oltva (2x), és még mindig covidos :D

2021. nov. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
73%
#8: ...csupán azért, mert ezekszerint túl lehet élni, ebből meg az következik, hogy mégiscsak kiábrándító mindaz amit művelnek az emberekkel... Már csak egy kérdésem lenne hozzád: be voltál akkor oltva, amikor covidos lettél?
2021. nov. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!