Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy lehet megelőzni a tüdőgyu...

Hogy lehet megelőzni a tüdőgyulladást, ha nagyon megfáztam?

Figyelt kérdés

Ennyire beteg már évek óta nem voltam, 3 napja átfáztam iszonyúan, azóta kúrálom magam, sok forró fürdőt vettem, forró teákat ittam, sok gyümölcsöt ettem. Ma annyira rosszul voltam egész nap, hogy felkelni alig tudtam. A fejem erősen fáj, a mandulám begyulladt, amitől hányingerem van, gyenge vagyok, ma meg ilyen véres köpet jött fel. Már a hátam is fáj, félek, hogy ráhúzódik dolog a tüdőmre. Hogy lehet megelőzni? Sok folyadék, pihi stb? Azért kérdezem, mert kedden versenyem lesz, ha kidőlnék, nem tudnék menni, ráadásul suliból sem akarok hiányozni.

17L


2010. szept. 3. 21:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Ilyen állapotban nem szerencsés versenyezni, mert se a teljesítményed nem lesz jó, se a beteg szervezetednek nem tesz jót az extra megerőltetés. Holnap menj el az ügyeletre, ilyen tünetekhez már orvos kell, valószínűleg antibiotikumot ad.
2010. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Házilag nem tudom magam "rendbe tenni"? Orvos kiírna 1 hétre, de muszáj suliba mennem.
2010. szept. 3. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem "muszáj", túlságosan komolyak a tüneteid ahhoz, hogy félvállról vedd. Orvosnak kell eldöntenie a tapasztalata alapján (hiszen nem tenyésztik ki a kórokozót), hogy baktérium vagy vírus, ha vírus, akkor tényleg csak a pihenés, de ha baktérium, azzal nehezen birkózik meg a szervezeted egyedül, elhúzódhat és komoly szövődményekkel járhat, pl szívre is rámenő gyulladás meg persze a tüdő, ahogy írtad. Ez nem fog neked három nap alatt elmúlni, egy náthavírustól nem szenved az ember ennyire. Ha most nem veszed komolyan, és nem mutatod meg orvosnak, tovább kell majd otthon maradnod. Lázról nem írtál, gondolom, van vagy volt. A verseny most nem aktuális.
2010. szept. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, kaptam gyógyszert, remélem, hatni fog:)
2010. szept. 4. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!