Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pénteken megfáztam és szept.26...

Pénteken megfáztam és szept.26. -án hétfőn énekversenyem lesz, valami jól bevált gyógymód? (:És sikerül addigra meggyógyulnom vajon?

Figyelt kérdés
2011. szept. 17. 23:52
 1/5 anonim ***** válasza:
én hétfőn reggel keltem arra hogy megfáztam, aznap el is ment egy százas zsepi, du. ezerrel kúráltam magam ( minden zöldség ami csípős ), indus sóval gargalizálás, este a kamillával inhaláltam. Másnap jól beöltöztem, vettünk neo citrant, eljátszottam ugyan azt mint hétfőn és csürötökön már semmi bajom nem volt.
2011. szept. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én is énekes vagyok, és voltam hasonló helyzetben. Ha lázad van vagy be vagy rekedve, semmit nem tehetsz. Ha nincs lázad és nem ment rá a gégédre a cucc, akkor maradj ágyban, egyél mézet, szedj Coldrexet (tüneti kezelés a náthára), igyál Calciumos pezsgőtablettát (hangszalagokra), ha fáj a torkod, akkor szopogass Tantum Verdét.

Langyos dolgokat egyél-igyál, ilyenkor tilos a forró, mert ami gyulladt, azt nem melegítjük! Kamillával inhalálhatsz, de semmiképpen ne idd meg, mert szárít, és még jobban fog fájni a torkod, ha fáj. Ja, és C vitamin. Csípős növényt nem javasolnék, a hagyma még elmegy, de pl. az erőspaprika kimondottan nem tesz jót.

Semmiképpen NE GYAKOROLJ, mert lehet, hogy rontasz vele a helyzeten, és totál rekedt leszel. (Ilyenkor amúgy sem szabad.)

Ennyit tehetsz.

Ezen kívül minden fejben dől el. Az ágyban fekve képzeld el, hogy minden jól fog menni, és gyönyörűen énekelsz, és gondolj erősen arra, hogy AKAROD.


Én nívódíjat kaptam, de utána másfél napig nem tudtam megszólalni, annyira rekedt voltam. Szerencsére nem lett nagyobb probléma belőle, bár lehetett volna. Utólag meggondolva őrültség volt, amit csináltam, de annyira akartam menni! :)

2011. szept. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

sok-sok folyadék, orrspray, mézecske éééééés Főzz hagymából teát!! Nagyon durva, de garantált a gyors gyógyulás.



Karamellizáljunk 2 evőkanál barna cukrot, öntsük fel fél liter vízzel, tegyünk bele 1 fej vöröshagymát egészben héjastól, és lassú tűzön főzzük fél órát.

Az elpárolgott vizet főzés közben pótoljuk!

2011. szept. 18. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én ezt tanácsolnám:

Ha lázad van és/vagy valamid NAGYON fáj (torok, fej), akkor vegyél be egy fájdalom- és lázcsillapítót, és menj orvoshoz.


Ha a tüneteid nem nagyon durvák ÉS nincs lázad, csak hőemelkedés, akkor gyümölcsök, zöldségek, C-vitamin tablettásan IS, sósvizes orröblítés (kellemetlen, fáj, kicsit gusztustalan de fertőtlenít és ki is öblít rendesen), gőzölés, infralámpázás. Valódi citromos + mézes teát igyál nagy mennyiségben, persze a citromos és a mézet ne forrázd le, hogy a lehető legtöbb hasznos dolog bennemaradjon.

2011. szept. 18. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek (:
2011. szept. 18. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!