Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Én még nem vagyok beoltva,...

Én még nem vagyok beoltva, most már úgy érzem fel kell vennem. Melyikkel oltassak?

Figyelt kérdés
26 éves lány vagyok, oltatlan. Azért nem akartam oltani mert kisbabát szeretnék majd a közeljövőben. Nem hittem benne,hogy jót tenne egy oltás. Most már rákényszerítenek, szóval beadom a derekam. Melyik oltást vegyem fel? Illetve ha az ember megkapja a 3.oltást utána már vége az oltásnak? Vagy örökre már oltani kell majd ?

2021. nov. 10. 11:07
A kérdező szavazást indított:
Pfizer
Moderna
Janssen
Szputnyik
Sinopharm
AstraZeneca
24 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

"Illetve ha az ember megkapja a 3.oltást utána már vége az oltásnak?"

Nincs. A kínainál hetekkel ezelőtt már a negyediket is rebesgették szakemberek.


Hasznát egyiknek se látom. Tegnap halt meg két közeli rokonom a lélegeztetőn, hiába volt 3 oltásuk. Nyáron is elvesztettem egyet. A szüleimen kívül nincs más rokon, akit ismernék, de ők is betegek, hiába vannak oltva, csak szerencsére még nem súlyosan. Én nem vagyok oltott és semmi bajom, pedig én is elkaptam tőlük. De nem látom értelmét ennek a kísérletnek, én dacolok vele, amíg lehet.


26/L

2021. nov. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi lenne, ha ezt a háziorvosoddal beszélnéd meg?

Én kétszer oltattam magam, harmadikat nem fogok. Ha a kettő nem véd meg annyira, hogy legalább kórházba ne kerüljek, ahol nem a Covid-ba, hanem az ellátatlanság miatt feldobhatom a pacskert, a harmadik sem fog.

A háziorvosod ismer téged, meg az összes kórelőzményedet. A legjobb barátnőm rengeteg dologra allergiás, neki a házi orvosa mondta, hogy figyelembe véve mindent, neki a Pfizer-t javasolja. Nem lett tőle semmi baja.

Az ismerettségi körömben vegyesen vannak oltottak és oltatlanok, én úgy vagyok vele, hogy ezt mindenki döntse el saját magának. A 16 évesre sem kényszerítjük, elég nagy, hogy válasszon. A legjobb barátnője túl van rajta, semmi baja nem lett, az egyik osztálytársuk több mint egy hónapig az ágyból alig bírt kikelni, olyan rosszul volt.

#1 Jobbulást nektek! :(

2021. nov. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Amúgy ha szükséges lesz, én a amerikait választom. De csak ha már minden kötél elszakadt, február után. Egyelőre még fontos vizsgáim vannak, diplomamunka leadás, védés, még egy nyelvvizsga stb. Amíg ezek nincsenek meg, én nem adok be semmit, nem az oltástól akarok pont most kidőlni.
2021. nov. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért előtte kérdezz rá az orvosodra, hogyha kisbabát szeretnél a közeljövőben, akkor javasolja-e az oltást.
2021. nov. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Biztos munka miatt kényszerülsz rá,igaz?Sajnálom!

Egyiket sem ajánlanám de ha már muszáj akkor a kínai annyira nem gáz,ezeket az mrns sz@rokat nehogy.Igen az utolsónak igaza van,kérdezd meg az orvosod de úgyis azt mondja hogy mehet mert ezt kell mondania.

Nem ér véget az oltás míg be nem int mindenki

2021. nov. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
A nőgyógyászom nem ajánlotta, de ezt a munkáltatóm nem igazán érti meg.
2021. nov. 10. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!