Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Lehet Covid hordozó, aki be...

Lehet Covid hordozó, aki be van oltva?

Figyelt kérdés

Covid pozitív lányom egyik osztálytársa, így itthon van lányom is karanténban (ahogy az egész osztályuk). Mindkét oltása megvan, ahogy nekem is, én elkaphattam a fertőzést? Lehet hordozó, aki be van oltva?

Tegnap óta fáj a torkom, ki van száradva a garatom, éjjel az orrom is bedugult. Erős fejfájásom is volt este.

Nem vagyok hipochonder, csupán érdekelne a válasz, mert nem vagyok tisztában vele.



2021. nov. 12. 08:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
45%

De honnan veszed azt a kisebb esélyt, könyörgöm? Mert azt mondta a tévé? Igen, ha így nézzük, akkor valóban. Mert ha egy 10 fős családi bulin 8-an megfertőződnek, abból óriási hír van, ha mind oltatlan volt. De elmondanám, hogy a másik család, akikről írtam, történetesen egy szalagavatón "szerezte". A résztvevők oltottak voltak, mivel pedig vendégként csak védettseégivel lehetett menni, nyilván ők is. Az ott lévők 3/4-e beteg lett! Na, hallottál róla? Ugye, hogy nem?😉 Rejtvény: Ha csupa oltott volt, akik "kisebb eséllyel" kapják el, és adják tovább, hogy lehet ez?

#7

2021. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%

A hivatalos adatokból, nyilván. Milliárd fős mintákkal szemben elég ostobaság lenne pár tíz fős családi körben történteket reprezentatívnak tekinteni.


"Rejtvény: Ha csupa oltott volt, akik "kisebb eséllyel" kapják el, és adják tovább, hogy lehet ez?"

Mi ebben a fura számodra? Nem tanultál még valószínűségszámítást? A kisebb esély értelemszerűen nem lehetetlenséget jelent.

2021. nov. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
41%

#11: pubmeden nézzél szét, nem kell tévét nézni. Az "egy oltott kisebb eséllyel kapja el" lényegében annyit jelent, hogy: ha egy zsákban 20 piros golyó van, és 3 fehér, akkor nagyobb valószínűséggel húzol pirosat, de ez nem jelenti azt, hogy nem akadhat fehér a kezedbe. Nem egy atomfizika.


Továbbá: nem mindegy milyen oltást kapott, hogyan reagált a szervezete és mennyi idő telt el. Ha sinopharm, akkor az nem biztos hogy ér annyit, mint 2 pfizer. Ha kapott is 2 pfizert, de nem reagált rá az immunrendszere, akkor is kapu. Ha 4-5-6 hónap letelt, akkor már szinte semmit nem ér az a 2 oltás.

2021. nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
29%
"egy zsákban 20 piros golyó van, és 3 fehér" Hogy jönnek a golyók az oltásokhoz?
2021. nov. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
54%
Az oltásokhoz sehogy, a kisebb esély bemutatására szolgáltak. Miután a 11-es válaszoló szemmel láthatóan nem értette, hogy ez mit jelent.
2021. nov. 13. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
62%
#14: 🤦‍♀️ lassan kezdem feladni
2021. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
26%

#16! Add is fel! Már rég kiderült, hogy baromira le vagytok maradva. Ugyanannyi vírust ürít egy megfertőzödött oltott, mint egy oltatlan.

[link]

2021. nov. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
15%
24.hu, mint tudományos alap. Bravó
2021. nov. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!