Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » 2,6 AU/ml antitest mit jelent?...

2,6 AU/ml antitest mit jelent? Covidon átestem?

Figyelt kérdés

2020. Január legelején a kolleganőm nagyon beteg volt (visszagondolva akár covid tünetek is lehettek 😀) maszk és minden nélkül találkoztunk,dolgoztunk

Igaz most 2021. Októberben, de csináltattam antitest vizsgálatot, mely 2,6 AU/ml lett. Nem vagyok sem oltott, se nem voltam beteg az utóbbi lassan 3-4 évben.

Körülöttem akik dolgoztok igazolt covidossal, vagy épp átestek rajta nekik 0,000 lett az érték.

Nekem honnan van ez a 2,6? Ez mi lehet? Furcsálom… volt valakinek hasonló?



2021. nov. 13. 07:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Igen, átsetél a covidon. Valószínű nem 2020 januárban, hanem az elmúlt fél évben, mert 3-6 hónap után nullára szokott csökkeni betegség után az ellenanyag. Egyébként nem meglepő az antitest válasz, a covidos betegek 50-60%-a teljesen tünetmentes.
2021. nov. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igazából azért is érdekel, mert a doktor szerint nem estem áz soha, és azonnal oltassam magam. De furi, mert senki nem kapta akkor el körülöttem. Párom sem.
2021. nov. 13. 09:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Én szerintem 2020 februárban estem át rajta. 16 hónappal később csináltattam antitest mérést.(Nem amiatt, hanem, hogy azután esetleg volt-e még, védettségi kártya miatt kellett volna.) 0,3Au/ml lett.(Ott már 10 fölött + lenne.) Kártya már nem járt érte, de igen, találkoztam már a vírussal.
2021. nov. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg átestél a covid-on még tavaly, ha nem is januárban de valamikor. Az nem pontos, amit az 1. írt, hogy nullára csökkent 3-6 hónap után az antitestek száma fertőzés után. Oltások után 3-6 hónapra igen, közel nullára csökken a legtöbb esetben. Covid-ból való felgyógyulás (oltás nélkül) esetében jellemzően még 8-10-12 hónap után is van elégséges szintű ellenanyag (persze nem mindenkinél itt sem), utána már ilyen esetben sem.


De ez egyén függő is, hogy kinek a szervezete meddig képes, hajlandó fenntartani az antitesteket.

2021. nov. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Amire kíváncsi lennék, hogy van-e egyfajta mérési pontatlansági tényező, szóval, hogy esetleg valami más koronavírusból származó dolog is kis mértékben torzíthatja a tesztet, de 50 felett már tuti nem.

Máshogy fogalmazva az 50 feletti tuti, hogy van ellenanyag, az 50 alatti meg nem kellően bizonyítható.

Így tehát a doki azt látta esetleg, hogy ez olyan kevés, hogy ennyire a teszt tévedhet..

De ismét mondom, ez feltételezés részemről..

2021. nov. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Biztos van mérési pontatlanság de viszonylag pontosan meg tudják szerintem állapítani. Nekem az első mérésen (májusban) 0 volt, most voltam októberben, akkor 0.042 volt az érték, de nem voltam koronás, oltásom sincs. Hogy most ez mérési pontatlanság vagy sem, nem tudom de 2.6 az már nem annak tűnik. Inkább egy egészen régi fertőzésen való átesettségből származó ellenanyagszintnek tűnik (szerintem 1 év túlinak).
2021. nov. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

#6! Nem biztos. Elfelejtettem írni, rokonomnak(biztos covid), 8 hónap után 3 volt, párjának 1 hónappal később még 300, pedig egyszerre estek át rajta.

#3

2021. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Átestél a covidon, de inkább a szervezeted a T sejtek hívta segítségük, mert a régi koronavírus elődök kapcsán már ismerte a vírust. ez olyan, minthogy emberek között van kövér, sovány, szőke, barna, néger, román stb. Ők különböznek ilyen téren, de ami fontos, hogy EMBEREK. Így felismerjük őket, az immunrendszer is így ismeri fel a mutáns koronavírusokat, mert azok olyanok, mint a néger, magyar-európai hogy fekete-fehér de még ettől ember mindkettő.

Nekem is így volt 8.2 az értéke júniusban, nem emlékszem, hogy elkaptam volna bárkiről is, beteg nem voltam.

2021. nov. 13. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Igazàból nem voltam egyáltalán beteg, hála, de akkor nagy valószínűséggel tünetmentesen átment rajtam korábban. Nyilván újra elkaphatom bármikor, de akkor már lehet sokkal durvább a lefolyás? Mit gondoltok?

2021. nov. 13. 18:53
 10/15 anonim ***** válasza:
56%
Bármi lehet, sajnos. Attól is függ talán, hogy mennyire fertőződsz meg, milyen állapotban van az immunrendszered abban az időszakban, maradt-e még bármilyen szintű antitested...stb. De szerintem ha előzőnek nem volt semmi, akkor legközelebb sem lesz annyira durva, ha lesz is. De erre nincs garancia, mint említettem.
2021. nov. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!