Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » COVID tüdőgyulladás súlyosbodá...

COVID tüdőgyulladás súlyosbodása, légzési problémák fellépésének esélye mikorra csökkenhet?

Figyelt kérdés

Néhány napja egy idős (76 éves) hozzátartozóm kórházba került, konkrétan 11. 10-én, szerda délután, de már előtte, november 4-5 környékén is voltak tünetei, elsősorban rossz közérzet.

Kórházban van három napja, a közérzete napról napra, kis léptékben ugyan, de javul, nincs intenzív osztályon, egyedül jár wc-re, inhalálást végeznek, infúziót is kap, tüdőgyulladást állapítottak meg nála.

Ha azt veszem alapul, hogy már november 4-én este kezdődött nála a rosszullét, akkor most járunk a 9-10. nap fordulója környékén.

Mit gondoltok, sok helyen azt olvasom, időseknél az 5-8. nap általában a veszélyes a légzési problémák, komplikációk kialakulása szempontjából, túl lehet a nehezén és bár hosszas, de sikeres harcon lesz túl a vírussal, vagy még sajnos benne lehet a pakliban az állapotromlás?

Kérlek Titeket, hogy ne nézzetek ostobának, tudom, hogy nem vagytok orvosok és minden eset más, de az állandó idegeskedés sem visz előrébb, így gondoltam, hátha valaki tud írni valamit erre.

A lekezelő, "mit gondolsz, mik vagyunk mi?" jellegű hozzászólásokat legalább a helyzet javulásáig kérném mellőzni, nincs rá szükségem, hiszen jó magam is tudom, hogy nem a gyakori fogja meggyógyítani.



2021. nov. 13. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Nem írtad, hogy kapott-e oltást, hányat és melyikből?
2021. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Mindenki az oltással jön.Teljesen mindegy!Jobbulást neki,ennyi
2021. nov. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Március-áprilisban kapott 2 Sinopharmot, szóval nem igazán nyugtat meg ez sem.

Tudok 3. oltással kórházban fekvő személyről is.

Beszéltünk a kérdésben szereplő hozzátartozónkkal, és eszik, beszélget a szobatársakkal, nagy benne a küzdeni akarás.

2021. nov. 13. 17:47
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

A kérdésre válaszolva a nehezén már valószínű túl van.

Szomszédom apja rosszabb állapotban volt és ez a korosztály mint a hozzátartozód és túlélte.Már jól van

2021. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
55%

2-es.

Csak neked mindegy!

Aki már a kórházban van, annak már marhául nem mindegy!

2021. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
40%
2es nem mindegy, oltással a halálozás esélye alacsonyabb és gyorsabb a felépülés.
2021. nov. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Na megjöttek a fotel dokik XD
2021. nov. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

SAJNOS mint köztudott a Sinopharmot a kínai gyártó sem ajánlotta a 60 éven felülieknek.

Ez benne van a mellékelt tájékoztatókban is.

Sajnálatos, hogy ennyi embert meg tudtak így vezetni!

2021. nov. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Sajnos az én rokonom nem volt szerencsés, ő 3 pfizer után se élte túl, hamarosan temetjük. Szinte kalitkában élt úgy vigyáztak rá mégis elkapta és most októberben a 3. pfizer után lett lázas majd szállították kórházba ahol 3 hétig küzdött, de végül a szíve feladta a küzdelmet. :(
2021. nov. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
47%

9-es

Gyaníthatóan a kora vagy egyéb betegségei miatt történt.

Sajnálom.

2021. nov. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!