Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szlovákiában ezt akarják...

Szlovákiában ezt akarják bevezetni. Melyik oltás a legjobb szerintetek? Moderna vagy a Pfizer, és miért?

Figyelt kérdés

Eduard Heger (OĽANO) kormányfő a keddi kormányülés után bemutatta a szakmai konzílium javaslatait. Eszerint a népességet lényegében beoltottakra és (az elmúlt 180 napban) covidon átesettekre, illetve oltatlanokra osztanák:


🔴 a munkavégzést csak OTP rezsimben engedélyeznék

🔴 tömegrendezvényeket csak beoltottak látogathatnának

🔴 a bevásárlóközpontokat, illetve olyan üzleteket, amelyek nem árusítanak a létszükségleti cikkeket (élelmiszerüzlet, patika, stb.), csak a beoltottak vagy a covidon átesettek látogathatnak. Az oltatlanok számára egy negatív teszt már nem lesz elég a belépéshez.

🔴 wellnessközpontokat és élményfürdőket (aquapark) csak beoltottak és a covidon átesettek látogathatnak

🔴 fekete besorolású járásokban (ez a többség), az oltottak számára is tilos lesz hotelban lakni. Az ennél enyhébb besorolású járásokban ez csak az oltatlanokra érvényes, oltottak és covidon átesettek mehetnek.

🔴sportversenyeken csak oltottak és covidon átesettek vehetnek részt, az OTP rezsim, tehát hogy egy negatív teszttel is részt lehessen venni, csak a hivatásos sportolók esetében lesz hatályban.


Munkában csak negatív AG tesztel lehet belépni. És nem régebbi mint 2 napos lehet a teszt. És nem a munkáltató fogja fizetni a tesztet a munkavállalónak, hanem a munkavállaló saját pénzéből fogja fizetni a tesztet. AG teszt 20€.


Az lenne a kérdésem, hogy melyik oltás a legjobb szerintetek? 23 éves fiú vagyok, nincsenek egészségügyi problémáim, de félek nagyon a mellekhatásoktól, mert amiket olvasok, nagyon rémisztőek.


A Pfizer, és a moderna között gondolkodom.


Melyik a jobb? És miért?


2021. nov. 17. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
82%
Már csak a sárga covid csillagot kell kitűzni az oltatlanokra, és máris megérkeztünk az újnáci rendszerbe. Kínai a legkevésbé káros, ha csak a papír miatt oltatsz.
2021. nov. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%

Mostanában a Modernáról mondják, hogy kockázatosabb. Viszont hatékonyabb és a hatása tovább tart, mint a Pfizeré.

23 éves fiúként viszont több esélyed van arra, hogy valaki spontán megkésel a buszon, mint a Moderna vagy Pfizer mellékhatásaira, szóval nem kell pánikolnod.

(A rövid ideig, max. 1-2 napig tartó karfájdalom, láz, fejfájás NEM mellékhatás, hanem oltási hatás, azt jelenti, hogy a szervezeted érzékeli a vírust, és nagyban gyártja az ellenszert. De ha nincs ilyen oltási hatásod, az sem azt jelenti, hogy az oltás szart sem ér.)

2021. nov. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem csak papír miatt akarok oltatni! Saját egészségemért.

Nálunk szlovákiában csak Pfizerrel, modernával, és janssennal oltanak. Ezekből melyik a legjobb oltás?

2021. nov. 17. 18:27
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha a saját egészségedért, akkor nézd meg azt videót első körben: [link]
2021. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
39%

Janssent ne, sokkal kevésbé hatékony, mint a másik kettő, és a mellékhatásai is gyakoribbak. Olvastál az AstraZeneca mellékhatásairól biztos (pl. trombózis), na a Janssen ugyanaz a technika, ugyanolyan kockázatokkal.

A Moderna meg a Pfizer közti különbséget meg már leírtam az 1. kommentben.

Én se Magyarországon élek, itt kezdetben csak Moderna és Pfizer volt, és nem lehetett választani. Engem Modernával oltottak (májusban és júniusban), ha választhattam volna, a Pfizert kérem. De ha ma kéne választanom, akkor a modernát választanám. Szóval én azt mondom, hogy igazából mindegy, melyiket kéred a kettő közül, nagy különbség nincs, aztán lehet, hogy fél év múlva kiderül, hogy nem is a moderna kockázatosabb, hanem a pfizer, és nem is a moderna hatékonyabb, hanem a pfizer.

2021. nov. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én is Szlovákiába élek, elsősorban kíváncsi leszek arra hogy tényleg így lesznek e szigorítások ahogy a média írja...

Annyi mindent mond a média... Es közben nem úgy van semmi... Fekete színű jarasokban ugyanúgy megyek mindenhova gond nélkül.... De a médiában azt hallani fekete jarasokban minden zárva, vagy csak oltassal mehetsz... Szvl kicsit sincs minden úgy ahogy a tv mondja 😂😂😂(nem vagyok oltva nem is leszek)

2021. nov. 18. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk mindenki a Pfizert kapta a családból és semmi bajuk nem volt azóta. Aznap vagy másnap láz és kézfájdalom de két nap múlva nyoma se volt.
2021. nov. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!