Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Szerintetek melyik oltás a...

Szerintetek melyik oltás a legkevésbé káros?

Figyelt kérdés
Védettségihez kellene, de nem tudom melyik az ami legkevésbé káros a szervezetre. Pfizer, Moderna horrorsztorik... talán a kínai? Köszi a válaszokat!

2021. nov. 18. 00:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
12%
Janssen
2021. nov. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Elvileg a kínait mondják. A Janssen nálam eleve kilőve, fiatal nőkben trombózist okozhat. Nem, fogamzásgátlót sem szedek, mielőtt valaki a fogamzásgátlókkal jönne...
2021. nov. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos egyik sem hatásos, se nem megbízható.

A Janssen-ből csak 1x kell egyelőre oltatni, elfogadják külföldön is. Talán azért kevésbé rizikós, mert csak 1x kell beadatni. Elvileg ez is vérrögöt okozhat, de lassan mindről kiderül ez.


A kínait mondják a vírus szempontjából a legkevésbé hasznosnak bár ott tény, hogy a vírust a szervezet talán jobban megismerheti, mivel minden részéből kap (elölt változatban). Mellékhatása annak is van de talán nem annyira számottevő.


Annak fényében, hogy külföldi dolgokhoz kell-e neked vagy csak itthonra, mérlegelj. Ha oltatni kell akkor sajnos el kell fogadni, hogy lehet mellékhatás.

2021. nov. 18. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
33%
Nincs olyan, hogy káros oltás, nem is értem, ezt honnan veszed, vagy mit értesz alatta. Olyan kérdés van, hogy melyik a legkevésbé hatásos az elérhető vakcinák közül. Ez a kínai Sinopharm.
2021. nov. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Talán a kínai, azt nagyon enyhének mondják.
2021. nov. 18. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
20%
Minden oltás káros amit ma covidra találtak ki, a régi oltások között is van, ami teljesen felesleges szerintem, de még mindig kötelezi bizonyos országokban. Hülyeség az oltás, én voltam a trópusokon Ázsiában 2016-ban, semmiféle oltást nem kértem előtte és az ottani flórát enélkül is megszoktam, semmiféle trópusi betegségem nem lett. Az oltás az egy biznisz, ma már az elitek profitálnak belőle akik a gyógyszergyárakkal vannak kapcsolatban. Pl. Bill Gates is.
2021. nov. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%
Én a Janssent tervezem, ha valami miatt szükségessé válna. Abból csak 1 kell, azt meg pont lesz*rom, hogy véd-e.
2021. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Alex Fly ***** válasza:
22%
Egyik sem káros. Ha a mellékhatásokra gondolsz, azt a védőoltások esetén legnagyobb részben a használt adjuvánsok okozzák. Ebben az esetben válaszd valamelyik 3. generációs oltást, azokban már nincs ilyen anyag.
2021. nov. 19. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
40%

A Pfizer éppen hogy a legbiztonságosabb.

Az más kérdés, hogy mivel az a legbiztonságosabb, a legveszélyeztetettebb embereknek azt adják, így - kontextusok nélkül - tényleg mennek a "horrorsztorik", mint ahogy a repülőgép balesetekről is mennek horrorsztorik, mégis jelenleg statisztika szerint az az egyik legbiztonságosabb közlekedési eszköz.


A Pfizer az egyetlen, amelyik nem csak vészhelyzeti, hanem rendes engedéllyel is rendelkezik, ez is a biztonságot szavatolja. Szerintem a Moderna is kb. ugyanilyen biztonságos, de az némileg hatékonyabb a Pfizernél.


Amúgy nem kell olyan nagyon félni, ahhoz, hogy bármi baj legyen, igazán minimális az esély. Ha hallasz egy sztorit, máris az lebeg a szemed előtt, nem is tudod, hogy igaz-e, vagy sem, azt sem, hogy valójában hány valós eset történt, milyen körülmények között (egyéb betegségek, stb.) és azt sem, hogy hány olyan oltást kaptak már, tehát hogy ténylegesen milyen gyakori.


Állítom, hogy a hamburger veszélyesebb, mint bármelyik oltás. Arról sem tudod, hogy mi van benne pontosan, milyen adalékanyagokkal van teletömve.

2021. nov. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
86%

"A Pfizer az egyetlen, amelyik nem csak vészhelyzeti, hanem rendes engedéllyel is rendelkezik,"


Ez nem igaz. :) Akkor még 2-3 évig ment volna a teszt.

2021. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!