Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha átestem a covidon, akkor...

Ha átestem a covidon, akkor is kötelező beoltatnom magam?

Figyelt kérdés
Kötelezővé tette a munkáltató mindenkinek az oltást, viszont én már átestem a víruson. Márciusig érvényes a védettségi kártyám, viszont azt mondták, hogy decemberig be kell oltatni magam. Nem kockázatos oltatni, hogyha átestem a betegségen?

2021. nov. 24. 08:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
3%
A 9es válaszolónak és a felpontozóinak inkább nem fejtem ki a véleményem mert 100% hogy tiltani fognak!
2021. nov. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
11%

#9-es!

Te mit gondolsz erről az oltásról? Ennek az oltásnak komoly mellékhatásait az elmúlt 8 hónapban nem tapasztaltam, mindkét oltás után volt hőemelkedés meg levertség 2 napig, de ennyi. Azt pedig hogy hosszútávú mellékhatások jelentkeznének nem igazán tudom elképzelni ez nem egy szteroidinjekció amit rendszeresen beadnak.


Te veszélyesnak tartod az oltást? Miért pontosan?

2021. nov. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%

#12 ő sem tudja, csak birkázni, meg kutyázni tud, ennyire futja az értelmi szintje. Az, hogy korrekt módon alátámassza a véleményét, hiteles forrásokkal az már nem megy. Olvasta a facebook kommentekben hogy veszélyes aztán erre alapoz mindent. Nevetséges.


Nem érdekel ha valaki nem kéri az oltást, ő dolga. De mikor elkezdi szidni a másikat, meg az alapvető tiszteletet nem adja meg, az már nagyon bicskanyitogató tud lenni.

2021. nov. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
15%

#13-as!

Ha igazak a hírek, akkor a magas átoltottságú országokban nincsenek igy tele az intenzívek Covidosokkal, ezért is gondolom, hogy jó lenne ha többen elbattyognának beadatni a szurit, de ők másként látják ezt.

2021. nov. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

Ezt elsősorban a főnöködtől kellene megkérdezned:D

Egyébként meg, csatlakozom az előzőkhöz, ha valaki arra kényszerítene, hogy beoltassam magam, felmondanék.

2021. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
24%

#15-ös!

Te tartasz az oltástól? Egészségkárosítónak gondolod? Vagy csak azzal van bajod ha a munkáltató kötelezően előír ilyen dolgokat?

2021. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

16-os. Úgy vagyok vele, hogy majd akkor veszem fel, ha ÉN azt mondom, hogy fel akarom venni. Nehogy már valaki más döntse el. Nem mintha eddig terveztem volna felvenni, de pár napja összeszedtem, úgyhogy most már nem is fogom Azt, hogy egészségkárosítónak gondolom-e, azt meg megtartom magamnak, ha nem bánod^^

Nincs nekem bajom az oltottakkal se, és az oltatlanokkal sem. Mindenki ugyanúgy ember, és nagy hülyeség lenne ez alapján megkülönböztetni. Sőt, semmi alapján nem kellene ítélkeznünk. Pedig sajnos sokan ezt teszik:/

2021. nov. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
24%

"Úgy vagyok vele, hogy majd akkor veszem fel, ha ÉN azt mondom, hogy fel akarom venni."


Ez egyrészt jól hangzik, másrészt a többi kötelező oltásnál sem az egyén dönti el, hogy felveszi-e vagy sem.

Nekem nagyon úgy tűnik, hogy ott, ahol magas az átoltottság kevesen vannak lélegeztetőgépen, ergo nem terhelődik túl az egészségügy COVID-osokkal, ami azért fontos, mert marad erőforrás a nem COVID-os sólyos, krónikus betegekre is.


Szerintem a kötelező BCG oltás bevezetésénél is biztosan voltak, akik ódzkodtak tőle.


Köszönöm a normális hangvételű válaszod. Lehetne még filozofálni az egyéni szabadság kérdéséről.

2021. nov. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
79%

"Nem kockázatos oltatni, hogyha átestem a betegségen?" - De van kockázata, nem tudni hogyan reagál rá a szervezeted.

Ismertem valakit, aki átesett a betegségem, volt antiteste is, és mégis oltatott (kínaival). Az oltás utáni 12. napon meghalt.

2021. nov. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazad lehet, ott kevesebb a fertőzött, ahol többen felvették a vakcinát. Hiszen abban is a vírust adják be. Azonban az oltottak is megfertőződhetnek, ezért nem túl sok értelmét látom felvenni.

Akinek meg gyengébb a szervezete, azt a vakcina is elviszi, nemhogy a rendes vírus.

Ráadásul tűfóbiám is van. Akik benne vannak, tudják, hogy ez olyan, hogy inkább belehalok a betegségbe, csak ne kelljen tűt látnom és éreznem. A mostani vérvétel előtt is kisírtam a két szemem, és a mai napig rosszul leszek, ha ránézek a bekékült helyére. Ez már csak egy elenyésző ok a többi mellett, amiért nem szívesen venném fel. Persze, ezért is lehet szidni, hogy csak beképzelem a félelmet. Aki így gondolja, annak kívánom, hogy csak egyszer élje át, milyen érzés rettegni már csak egy bizonyos dolog gondolatától is.

És én is köszönöm, hogy nem állat módjára tetted fel a kérdésed, és lehet veled értelmesen beszélgetni attól függetlenül, más állásponton vagyunk.

2021. nov. 30. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!