Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha nem járok sehová, csak ma...

Ha nem járok sehová, csak ma elmentem a bevásárlóközpontba meg felszálltam a villamosra, akkor elkaphatom a delta variánst?

Figyelt kérdés

A bevásárlóközpontban csak gyorsan végighaladtam reggel, 5 percnél tovább nem lehetettem bent, mert be volt zárva az üzlet, ahová el akartam menni.

A villamos viszont tömött volt, de én az ajtó mellett álltam, ahol nem lélegeztek a nyakamba. Tehát a félméter távolság az megvolt.

Mennyi az esély arra, hogy így is elkapja valaki a vírust? Úgy hallottam, hogy akkor lehet elkapni, ha valaki maszk nélkül a közelben beszél, vagy ha 15 percnél tovább vagyunk egy zsúfolt helyiségben.


2021. nov. 26. 13:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%

Én simàn csak bejártam a melóhelyre meg heti egyszer vásárolni, és elkaptam. BKV kb 20 perc.

Már akkor azt mondták h bárhol elkapható, pedig az még a sima verzió volt akkor.

2021. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
69%
Eléggé elhanyagolható esélye van, tekintve hogy maszkban voltál és biztos 3 oltás is van már benned. A rettegés sokkal károsabb!
2021. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én nem járok munkába, otthonról dolgozom, és nem is élek együtt egy háztartásban senkivel sem.
2021. nov. 26. 13:29
 4/13 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem egészséges ennyire ráparázni, mondom úgy, hogy be vagyok oltva és betartom az előírásokat.

Ebben a téli időszakban mindig megvolt rá az esély, hogy elkapj valami nátha vagy influenza szerű nyavalyát a tömött helyeken. Mégsem húztunk maszkot 2 éve meg nem aggódtuk túl a mindennapokat. Szerintem próbálj kevésbé aggódni, ez nem normális.

2021. nov. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Simán elkaphattad így is, csak a teszt deríti ki.
2021. nov. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Bárhol, bármikor elkaphatod, bárkitől. A 15 percet azért mondták, mert zsúfoltabb helyen minél többet vagy nyilvánvaló, hogy annál nagyobb az esély rá, hogy összeszeded. Egy tömegközelekedési eszköz pont ilyen, de egyébként meg lehet a szomszédtól kapod el, akivel csak 2 percet beszélsz.
2021. nov. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, mi lett? Törölve lett az összes olyan válasz, amik szerint túlparázod a dolgot. Pedig ez a helyzet. Bárhol elkaphatod, bárkitől, de felesleges ennyit pánikolnod, ez már megtörtént, ha elkaptad, elkaptad. Ennyi erővel soha többet ne menj sehova.
2021. nov. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
62%
Csak szólok, a maszkon kívül nem szabad megfeledkezni hazaérkezéskor a szappanos kézmosásról sem. Tudvalevő, a vírus érintésen át is fertőzhet. Mostanában nem ismételgetik, hogy kézfertőtlenítés, ne nyúlkálj az arcodhoz közösségi helyeken.
2021. nov. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Mindig ferrőtlenítek. Amúgy csak a valószínűségre kérdeztem rá.
2021. nov. 26. 14:49
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem minél jobban elszeparálod magad a külvilágtól - írtad, hogy sehova nem jársz - annál nagyobb esélye van, hogy mikor mégis kimozdulsz, valamit összeszedj. Egyszerűen elszokik a szervezeted minden bacitól.

Ezzel nem azt akarom mondani, hogy járj zsúfolt helyekre, de ésszerűen, mértékkel, szabályokat betartva, jobban jársz, ha néha elmész ide-oda.

2021. nov. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!