Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Normális, ha betegségnél kb....

Normális, ha betegségnél kb. 1 óra leforgása alatt felmegy a lázam és magától le is megy?

Figyelt kérdés

Az utóbbi pár hónapban többször voltam beteg, és megfigyeltem, hogy magától rövid időn belül lemegy a lázam. Először jön a hidegrázás, felmegy 37.5re, aztán egyszer csak érzem, hogy jobban vagyok, elmúlt a hidegrázás, és már 36.8 körülire lemegy a hőm, mindez kb 1 óra leforgása alatt.

Ez a változás normális? Vagy nem jól működik az immunrendszerem? Valamiért nem tudok rendesen belázasodni? Alapbetegségem egy éve derült ki, Crohn betegség.

Mostanában nagyon gyakran vagyok beteg, de nem régen mentem vissza dolgozni Gyesről. A covid miatt a gyerekekkel nem sokat mozdultam ki előtte.

Nem akarom túl aggódni, de mióta kiderült a Crohn, jobban odafigyelek magamra, és az ilyen változásokra.

Csak Pentasa gyógyszert szedek.

Köszönöm előre is a segítő, építő válaszokat.



2021. nov. 26. 20:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A 37,5 nem láz, hanem csak hőemelkedés. Teljesen normális, hogy betegség alatt ennyit ingadozik a testhő, akár 1 óra alatt.
2021. nov. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van egy olyan jellemzőm, hogy hihetetlenül ritkán vagyok lázas. Néha van hőemelkedésem, pl.a héten egyik délelőtt éreztem, hogy olyan fura a homlokom. Megnéztem a hőm, 37.4. Úgy 40 perccel később meg 36.8. Szóval van ilyen. :)

Októberben voltam covidos, akkor 3 napig volt hőemelkedésem, meg röntgen alapján tüdőgyulladásom. A vérképem tökéletes volt, az orvos is meglepődött. Igaz, cserébe alig lett antitestem. Nekem is eszembe jutott, hogy talán nem működök jól? De akkor meg nem enyhe tünetekkel kellett volna átvészelnem a covidot.

Én úgy gondolom, egyszerűen ilyen fajta vagy, örülj neki! :)

2021. nov. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, el se tudjátok képzelni, hogy megnyugtattatok!

Ma voltam éppen ebben, és egy hete is hasonlóban, csak az felső légúti nyavalya volt, most meg hasmenéses nyavalyában vagyok, elkaptam a gyerkőctől és előtte pár hónappal is volt ilyen, akkor mondjuk 38 fok körüli lázzal, de ott is pillanatok alatt lement. És már kezdtem megijedni, hogy valami megint elromlott bennem. De akkor nem aggódom! Köszönöm! :)

2021. nov. 26. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!