Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kb. mennyire az esélye annak,...

Kb. mennyire az esélye annak, hogy elkapom a HIV-et egy alkalom után?

Figyelt kérdés

Lefeküdtem egy olyan lánnyal, aki mint utólag kiderült elég gyakran váltogatta előttem a partnereit. Nem volt nemi betegsége meg semmi, de nagyon alja tré emberek is vannak köztük, alvilágiak, arabok stb., ismerek hírből párat. Félek, hogy esetleg elkaptam valamit.

Viszont azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy egy aktus után nagyon kevés az esélye még, hogy elkapjam, egész pontosan 4 a 10.000-hez vaginálisan. De ha drogosok használják ugyanazt a tűt még akor is csak 0.67%.

Ebből mennyi lehet igaz? Tényleg csak rendszeres szex esetén van jelentős veszélye ennek?



2021. nov. 30. 11:27
1 2
 11/15 anonim válasza:
0%
Szia, véletlen ennek a nőnek Adrienn volt a neve?
2022. jan. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Szia! Végül voltál teszten?
2022. márc. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

#2:

A fertőzésre nem 50% az esély, csak azért mert bináris kimenete lehet, azaz csak nem és igen. Az nem és igen arányának közel sem 50-50% az esélye. Egy pénzfeldobásra igaz, de a HIV fertőzés átadására nem.

2022. júl. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
És tegyük hozzá, még ha a szervezetedbe került a HIV vírusa, akkor sem 100% a vírus elszaparodása. Ahhoz is megadott mennyiségű vírusszám kell. De ez már erősen egyén, és immunrendszer függő.
2022. júl. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek:

"Viszont azt olvastam ezzel kapcsolatban, hogy egy aktus után nagyon kevés az esélye még, hogy elkapjam, egész pontosan 4 a 10.000-hez vaginálisan."


[link]


Jó olvastad. Ez az elfogadott statisztika a férfi megfertőzősési raányára. De jó ha tudod, ez az eredmény NEM egy RANDOM pertnerrel való védekezés nélküli vaginális közösülésre értendő. Hanem akkor ha a partner (a nő) GARANTÁLTAN HIV fertőzőtt.


Ha RANDOM emberrel szexeltél, akiről nem is lehet tudni hogy HIV fertőzőtt-e vagy sem (de még a rizikócsoportját sem ismered), az esély még tovább csökken.


Számoljunk:

Kb 4000 igazolt HIV vertőzött él mostanság. Számoljunk hogy 10x ennyi van a látensekkel együtt. Ez az jelenti, hogy 1:250 arány. De számoljunk sokkal durvábban 1:100-al. Tehát minden 100. ember fertőzött. Ez 1% amúgy... Hivatalosan lenne 0,3%


És a végeredmény 1/(1/100*4/10000) = 1/250000. Tehát STATISZTIKAILAG 250.000 random emberrel (vagy kevesebbel, de ennyiszer kell szexelned) történő védtelen szexelésben lesz egyszer hogy elkapod. Ez amúgy 0,0004%. (Hogy nők kapják el normál szexszel: 0,0008% lenne)


De ismétlem ez csak STATISZTIKA!!!!


Ha életedben is csak 1x szexszelsz védekezés nélkül, akkor is befigyelhet a HIV fertőzés. Úgyhogy a bődületes arányszám és picike százalék mellett is csak óvatosan. Ha pont nálad teljesül a fertőzés a picike esély ellenére is, akkor nálad a fertőzés 100%-os lesz. És akkor már hiába mérgelődsz hogy de alig volt erre esélyed. A nem 0% az mindig esélyes.

2022. júl. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!