Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Pontosan melyek azok az...

Pontosan melyek azok az egügyi okok, ami miatt az illető nem kötelezhető oltásra?

Figyelt kérdés
Milyen betegségek tartoznak ide?
2021. nov. 30. 21:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Immunrendszeri betegségek (például veleszületett immunhiányok) vagy orvosi kezelések (például kemoterápia, csontvelő- vagy más szervátültetés, nagy dózisú szteroidok), allergia. Az allergiát viszont nem zár ki minden covid oltás alól mivel más hatóanyagúak.
2021. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim válasza:
13%
Agybetegség
2021. nov. 30. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%
Igazából semelyik. Valamelyik segédanyaggal szembeni allergia az, ami kizáró ok, de mivel nem minden oltásnak ugyanaz a segédanyaga, így igazából mindenkinek van olyan oltás, amivel oltható.
2021. nov. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Egyes én úgy tudom, hogy a rákos, daganatos betegeket is oltják. Akkor is ha kemoterápián vannak. Hormonrendszeri problémákra adnak felmentést?
2021. nov. 30. 21:28
 5/22 A kérdező kommentje:
3-as igen, egyedül az allergiat hallottam eddig kizáró oknak.viszont mi van ha valaki nem tudja hogy allergiás az oltás valamelyik összetevőjére, ha a szervezete még sosem találkozott azzal az allergenizáló anyaggal?
2021. nov. 30. 21:29
 6/22 anonim ***** válasza:
87%
Kb semmit nem fogadnak el.
2021. nov. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
55%
Csak ismert allergia a kizáró ok. Ha nem tudod, hogy allergiás vagy-e, akkor az nem ismert allergia.
2021. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
71%

5. Hát igen, ez a kontraindikáció így csak a 2. oltásnál jön elő ugye.

Szóval az egyetlen kizáró tényező (az is csak egy bizonyos oltásra) az első oltásnál lészlelt súlyos allergiás reakció.

VALAMELYIK vakcinával mindenki oltható.

2021. nov. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
7-es ez az! Én egészen addig nem tudtam hogy allergiás vagyok a lidokainra, amig egy fogaszati kezelés miatt azt nem kaptam. Azt hittem ott halok meg. Szóval honnét tudja az ember hogy mire allergiás, ha addig még nem találkozott azzal a szerrel/anyaggal?
2021. nov. 30. 21:33
 10/22 A kérdező kommentje:
8-as ez korrekt válasz volt, hogy valamelyikkel. No de honnét tudja az ember hogy melyikre nem allergiás, ha még nem találkozott azzal amire allergiás?
2021. nov. 30. 21:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!