Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Van itt olyan, akinek meghalt...

Van itt olyan, akinek meghalt valakije a vakcina beadása után? Melyik vakcinát kapta az illető ha történt ilyen?

Figyelt kérdés
Nekem nyáron az anyósom megkapta a 2. AstraZeneca vakcinát és estére már rosszul érezte magát, erős hasfájása, szédülése lett. Később már láza is felment, éjjel pedig azt hittük lábikragörcs tört rá, nagyon fájlalta a vádliját. El is kékült neki mindkét lábfeje. Rögtön hívtuk a mentőt, de már elvesztette eszméletét is mire kiértek a szíve is leállt. Utólag tudtuk meg a patológia alapján, hogy kétoldali tüdőembólia végzett vele. Az oltásról pedig azóta olvastam, hogy képes vérrögöket okozni. Ha ezt tudják az orvosok, akkor miért oltják be az embereket vele? Ez így tudatos dolog, olyan, mintha szándékosan megölnének valakit. Vagy rosszul gondolom? Oké, hogy valaki beleegyezik, de ha nem szólnak előtte, hogy meg is halhat miatta, akkor az már nagyon sánta. Párom az anyja halálát nem dolgozta fel, nem sokon múlt, hogy az öngyilkosságból vissza tudtam téríteni, mert nagyon anyás volt :( Igaz, mi nem oltattuk be magunkat, de az anyja, mármint anyósom már 60 feletti volt és félt is a vírustól, így őt az orvosa beoltotta.

2021. szept. 30. 13:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%

Én kaptam tájékoztatót a választott oltásról, a mellékhatásairól is szó volt benne, illetve az interneten is le volt írva mindegyik oltás pro-contra része.

Sajnálom, hogy titeket érintettek az igen ritka mellékhatások, őszinte részvétem!

2021. szept. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Köszönjük!
2021. szept. 30. 13:40
 3/17 anonim ***** válasza:
57%

Azért elég túlzó részedröl, hogy ez "tudatos dolog, olyan, mintha szándékosan megölnének valakit", ugyanis ÍGY nem igaz!

Ez egy NAGYON RITKA eset, gyakorlatilag senkivel sem fordulhatna elö, azaz semmi szándékosság vagy tudatosság sincs benne.

Ha az anyósod éppen így járt, az nektek tragédia, de összességében nézve nem jelent semmit az oltásra nézve.


Hogy megértsd, miröl van szó!


A legtöbb embernek az aszpirin enyhre gyógyszer, minden gondokodás nékül bekapkodnak párat, ha fáj a fejük vagy úgy érzik, kezdenek megbetegedni. A mellékhatásokol senki nem olvas, mert eszükbe sem jut.

Nekem elég EGY tablettát bekapni és örülhetek, ha odaérek az orvoshoz idöben, mert beödémásodok töle, méghozzá a légcsöben belül is, azaz ha nem kapok idöben ellene valamit, akkor megfulladok. Ennek ellenére nem állítok olyat ez olyan, mintha szándékosan megölnének valakit - pedig az eredmény az lenne.

A másik eset a munkatársnöm, teljesen egészséges fiatal nö volt, délben együtt ebédeltünk a munkahelyen, egy óra múlva meg akartam valamit beszélni vele, és addigra meghalt tüdöembóliában - ez még a korona-korszak elött volt, semmiféle oltást vagy gyógyszert nem kapott, csak spontán történt vele.

Szóval anyósod esetében is történhetett volna az otás nélkül ugyanaz, illetve akármi más gyógyszer vagy egyéb is okokzhatott volna nála hirtelen halált.


Az orvosok azért oltanak ezzel is embereket, mert a nagy többségnek semmi baja töle, viszont megvédi öket a súlyos fertözéstöl, legfeljebb enyhén kapják el a vírust és nem kerülnek életveszélybe. Az, hogy van egy-egy valaki, aki túlérzékenyen reagál, azt semmiféle kezelésnél nem lehet kizárni.

2021. szept. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3-as: Én semmilyen gyógyszert nem veszek be még a tájékoztatót el nem olvasom és alapon sem szedek semmit soha. A gyógyszerek sem játékszerek ez így igaz viszont. Egyetértek. Oltás utáni szövődményekről rengeteget hallok, párom munkatársa tiszta kiütés hetek óta, gyenge, rokkant szinte, nem bír dolgozni a 2 vakcina beadása óta, igaz ő Pfizert kapott. Ez ugyan nem haláleset, de mellékhatások és elég durvák. Mondjuk önként vállalkozik rá mindenki, nem pisztollyal áll az orvos felettük, hogy adassák be. Olyan ez, mint a műtét, aláírod és így tovább. Mi nem vagyunk oltva, de tavasszal voltunk a vírusban, nálunk oltás nélkül sem volt súlyos, mint egy influenza úgy ment át rajtunk. Kellemes csalódás volt, hiszen a brit vírust nagyon vadnak mondták.
2021. szept. 30. 14:03
 5/17 anonim ***** válasza:
89%

Nem halt meg, de volt probléma (vérrög)

Astra zeneca szintén

2021. szept. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
58%

Ezek, amiket említesz, kivételek, a többségnek semmi baja sincs az oltákostól.

Olyan helyen dolgozom, ahol rengeteg oltott emberrel kerülök kapcsolatba, több/sok ezer ember kötül kb kettönek voltak panaszai (az oltás utáni egy-két napos tünetektöl - fejfájás, izomfájás, gyöngeség, enyhe láz - eltekintve), a többi semmi, de semmi mellékhatást nem tapasztalt. Vannak köztük, akik már majdnem fél éve kapták az oltást - az elsök közt voltak - szóval lett volna idö, ha bármi elö akart volna kerülni.

2021. szept. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezö: a 3-as vagyok, elolvastam az aszpirin tájékoztatóját is, és ilyen mellékhatás csak úgy volt megemlítve, hogy nagyon ritka, gyakorlatilag nem fordul elö. Emellett az aszpirint mindenki szokta szedni és soha senkitöl nem hallottam még arról, hogy beödémásodott volna. Nekem meg összejött!
2021. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
ITT mindenkinek van ilyen ismerőse. Az életben nem biztos.
2021. szept. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%
Sajnálom, ami anyósoddal történt, de azt tudni kell, hogy egyes vakcinák arra hajlamos egyéneknél azért okozhat a vérrögöket, mert maga a vírus is okozhat, sőt, nagyobb számban, mint a vakcina. Azt sem árt tudni, hogy teljesen más betegségekre való vakcináknak is lehet ilyen hatásuk. Én egy 90 fős tantestületben dolgozom, többségük megkapta az oltást, egyikünknek sem lett súlyos oltási reakciója. Én már a 3. Pfizert is megkaptam, semmi bajom. Ami anyósoddal történt, az egy ritka mellékhatás, HA összefüggésben van egyáltalán az oltással. De az oltást azért adják, hogy megvédjék az embereket. Egyébként tesóm, exférjem és krónikus beteg barátnőm is astrát kapott, nem lett bajuk tőle.
2021. szept. 30. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%

3 oltás, 3 eset.

Szputnyik: központi idegrendszer gyulladá. Újra pelenkás lett, mint baba korában.

Pfizer: lábzsibbadás, ismeretlen okból, vizsgálják, erősödik.

Astra: sajnos meghalt, kolleganőm férje volt, 1,vagy 2 hétre az oltás után, szívinfarktusnak mondták.

Ezeket az embereket személyesen ismerem, ill ismertem.

Nem olyan ritka az a mellékhatás, csak nyilván ha propagálnák ezeket az eseteket, senki nem oltakozna, vagy lázadás lenne. Gondolom az 1-es válaszló azt is elfogadná, ha őt érintené egy ilyen igen ritka mellékhatás, vagy valakit, akit nagyon szeret. Hiszen le is volt írva🤔

Amúgy, ami most zajlik, azt csak is az ilyenek segítségével lehet végrehajtani.

2021. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!