Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covidos vagyok, és egyre...

Covidos vagyok, és egyre nehezebben kapok levegőt. Másnál is volt ez? 22/L

Figyelt kérdés
Kb 1 hete kezdődött köhögéssel, és enyhén rövid ideig belázasodtam. Pozitív lett a teszt, kaptam antibiotikumot. Azóta csak simán az orrom folyt, meg nem érzek ízeket, de már azt hittem gyógyulni fogok ennyi idő után, de most visszajött a köhögés és egyre nagyobb légszomjam van, ha lehajolok már szinte hörögnöm kell. És mintha szédülnék is, de lehet csak beképzelem. Normális? Más is így van/volt ezzel? Orvost nem akarok hívni mert nem akarom hogy esetleg kórházba vigyenek, főleg az életkorom miatt is szerintem nekem "bírnom kell". Az antibiotikumból alig van már vissza, de nagyon ijesztő ez a nehézlégzés, néha már annyira rossz hogy ki kell mennem a levegőre mert úgy érzem bent nem is kapok oxigént.

2021. dec. 6. 13:33
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Ja és amúgy van 2 pfizer oltásom.
2021. dec. 6. 13:34
 2/28 anonim ***** válasza:
76%
Kórház lesz belőle
2021. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
18%
Kellett magad beoltatni, mert ugye anélkül nincs élet, ugye? Most ihatod a levét. Én oltatlanul vagyok makk egészséges 31 évesen. Egy életerős 22 éves szervezet simán legyőzi az influenzaszerű betegségeket oltás nélkül.
2021. dec. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Munkahely miatt kötelező volt... A 2. oltás után is tiszta beteg voltam :S
2021. dec. 6. 13:37
 5/28 anonim ***** válasza:
22%
Sajnálom, de egy munkahely se ér annyit, hogy kockára tedd az egyetlen életedet, egészségedet egy kísérleti vacak miatt.
2021. dec. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

Jobbulást, én csak azt nem értem miért nem Favipiravir-t kaptál antibiotikum helyett.

Mikor oltottak egyébként?

2021. dec. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Szereztess be pulzoximétert. 95 alatt figyelni kell, 90 alatt mentő.


Szellőztesd ki a lakást/szobát gyakran. Teljesen nyisd ki az ablakot, NE bukóra (az semmit se ér) és ne legyen előtte függöny. Addig menj ki a szobából vagy öltözz fel vagy takarózz be. Becsukás után 1-2 perccel ugyanolyan meleg lesz, mint előtte.

2021. dec. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy jártam 22 évesen...

Azóta sajnos a poszt-kovid tünetektől szenvedek.

2021. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Kitől és miért kaptál antibiotikumot pozitív koronavirus teszt után, ami egy virális betegség és az antibiotikumok nem hatnak ilyenkor...

Szédülhetsz is, hiszen az agyadba nem jut elég oxigén.

Keressd fel a háziorvosodat kezdésként.

2021. dec. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyen szibten nem kwpsz levegőt, fordulj orvoshoz, mert a végén késő lesz. Nálunk a családban 3-an kerültek kórházba 2 oltás után, mindhárman tüdőgyulladással. Ott oxigént kaptak pár napig, hogy helyreálljon az oxigénellátás. Azóta jobban vannak, de az orvos szerint szerencséjük volt, hogy be voltak oltva. Gondolom, nincs otthon pulzoximéter, ha nincs vegyél egyet (pár ezer forint) és mérj egy véroxigén szintet. Ha a normálisnál alacsonyabb, azonnal kórház, ha normális, picit megnyugodhatsz, de szerintem akkor is fordulj orvoshoz.
2021. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!