Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Dől a tömegtájékoztatásból a...

Dől a tömegtájékoztatásból a végtelenített riogatás az omikronnal, de ha valós lenne a veszély akkor Dél-Afrikában nem állnának már hegyekben a hullák?

Figyelt kérdés

Ez az omikron állítólag 10x, 20x 70x (senki többet?) gyorsabban terjed, állítólag súlyos megbetegedést okoz a mostanáig jelentett enyhe tünetek ellenére és állítólag az oltás se nyújt ellene védelmet. Állítólag.

És erre hivatkozva a rettegők és a politikusok megint be akarnak záratni mindent, a határokat lezárni, és persze a lehető legtöbb embert karanténba küldeni.

Közben meg a dél-afrikaiak csak néznek és a fejüket fogják hogy mi ez az egész cirkusz Európában? Csak azért nem röhögnek, mert ők voltak az elsők akiket megbüntettek az omikron miatt.



2021. dec. 19. 21:29
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem Dél-Afrika sok szempontból más, mint Európa. Eleve ott most nyár van. Mivel ott nem voltak olyan szigorú korlátozások, valószínűleg sokkal többen elkapták az előző hullámokban a vírust, és most már van természetes immunitásuk. A betegeket is máshogy kezelik. Plusz a demográfiai különbségek, amikről írtak előttem, és náluk elhízott emberből is kevesebb lehet. Tehát abból, hogy náluk "nem állnak hegyekben a hullák", még nem lehet messzemenő következtetéseket levonni.

Ettől függetlenül nem értek egyet a durva lezárásokkal, eltúlzottnak tartom őket. Az omikron már kb. mindenhol ott van, ezzel nem érnek el semmit.

2021. dec. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
94%
Feltételezem, hogy most ott van a helyi Hello Diktynek épp focibajnoksága vagy vadászkiállítása. Ha véget ér akkor ott fog betörni az épp aktuális variáns, nálunk pedig a jelenlegi kitart addig amíg nem rendeznek Felcsúton kisvasút kiállítást 25 milliárdból.
2021. dec. 20. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
65%
10# te meg beszélgess a 2000 ismerősömmel, hogy az ő ismerőseik közül közül mind egy megfázásnak élte meg. De ha már itt járunk kínáról mikor hallottál utoljára érdekes ott már nincs vírus csak európában meg amerikában?
2021. dec. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
54%
13: Értem, hogy szerencséd volt az ismerőseiddel, de nekem az egyik legjobb barátom halt bele harmincasként alapbetegségek nélkül a "kis megfázásba". Úgyhogy nekem magyarázhatod a hitetlenkedést, nem nagyon tud meghatni. Azt kéne felfogni, hogy NEM mindenkire hat egyformán. Lehet, hogy van aki megfázásként éli meg, de honnan fogod tudni, hogy a szomszédnéni vagy épp te hogyan reagál majd rá?
2021. dec. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
72%
14# na de ha már itt járunk ismerősöm aki elkapta szívműtéten esett át 76 évesen, rohadt magas a vércukra stb stb stb 2 naponta kell vinni a megyei kórházba és ő akinek a legkevesebb esélye lett volna túlélni szintén egy megfázásként élte meg
2021. dec. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
41%
15: Nekem pedig az egyik legjobb barátom, a volt osztálytásam apja, az utcában egy ismerős bácsi, édesanyám munkatársaiból páran, édesapám munkatársaiból néhányan. Azt nem tudom, milyen alapbetegségeik voltak, de közös bennük, hogy mind belehaltak vagy a lélegeztetőgépen, vagy a szövődményekbe.
2021. dec. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
93%
A lélegeztetőn elhiszed hogy nem feltétlen a covid mkatt halnak meg? 10 ből 9 esetben az orvosok hibájából
2021. dec. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
6%
17: Ja hát lehet így is nézni! Nem a covidba haltak bele, hanem például a szövődményként fellépő tüdőgyulladásba, embóliába. Végülis ha elüt a kocsi, nem halsz bele az ütközésbe, csak a kialakuló belső vérzésbe. Tehát az autóbaleset veszélytelen. Értjük.
2021. dec. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
18# látom rátapintottál a lényegre nembaj nálad sikerült a népbutítás
2021. dec. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:

#18: Olvasgass kicsit a hazánkban is használt remdesivir mellékhatásairól...

Pl. itt: [link]

2021. dec. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!