Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért tiporják földbe, pontozz...

Miért tiporják földbe, pontozzák le azt, aki leírja, hogy rá veszélyesebb a COVID (pl kórház vagy poszt-COVID esélye)?

Figyelt kérdés

Ő tudja, milyen alapbetegségei vannak, amennyire lehet persze, ismeri a saját szervezetét. Tudja, milyen gyógyszert szed, miket szedett, eddig hogy viselkedett a szervezete.


Amúgy én úgy gondolom, hogy ez a vírus mindenkire eléggé veszélyes (és NEM, nem a halálra gondolok elsősorban), gyakori a szövődmény és már itt az oldalon is tömegesen számolnak be többhetes lefolyásról.


Viszont egy krónikus beteg, esetleg ha pont az immunrendszerével is vannak problémák (asztma, autoimmun betegségek stb), tudhatja magáról, hogy veszélyesebb rá...


2021. dec. 22. 15:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Én eü-ben dolgozok(elsősorban privát, de néha beugrok állami részre is). Ahova járok kisegiteni, ott a kollegaim mondták, idézem hogy annyi szutyokkal talalkoznak, hogy a covid az semmi. AIDS, rüh, hepatitises, a hajléktalanok, drogosok és még lehetne sorolni, egyikhez sem kapnak vedoruhat, de a covidra igen(es egy más fajta fertőzo betegség se ér kevesebbet).

Van, hogy a veszélyes hulladékos zsakba húzzák le a vért a vizsgáló asztalról, mert a torlopapir édeskevés.


Lehet, hogy a virusok között most ez kiemelt figyelmet kap, de azért nem csak ez van a világon. Mivel nem vagyunk egyformák ezért erre is máshogy reagálunk. Ki könnyen ki nehezebben veszeli át.

2021. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
47%
Pont azért mert ha ő megússza egy "náthával", akkor szerinte másnak sem szabadna lélegeztetőgépre kerülnie, mint annak a tornászgyereknek.
2021. dec. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1


Én a következőt látom.

Általában itt, Európában a következő fertőzéseket kell átvészelnünk: náthavírusok általi megfázásnak nevezett betegségek, hörghurut, légcsőhurut, arcüreggyulladás, influenza, hányós-hasmenős fertőzések.


Namost ezekhez képest a COVID jóval nagyobb arányban okoz citokinvihart, ha azt nem is, akkor is mindenféle elhibázott immunválasz miatti erős gyulladásokat, életveszélyes állapotot, kórházi kezelés igényét, oxigénes segítség igényét...

A betegség utáni autoimmun (vagy mi) gyulladásokról (poszt-COVID) nem is beszélve, ami az enyhe esetek harmadában jelen van.


Miért olyan nagy csoda, ha egy krónikus beteg tart ezektől? Esetleg pont kifejezetten a szervezetét ismerve...

2021. dec. 22. 16:13
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
3. Azért nagy csoda, mert ez a covid egy molyfing! Az embereket teljesen megbolondította a média és az eltorzított statisztikai adatok. Ahogy az 1-es írja, ennél sokkal durvább betegségek vannak amit bárki, bármikor elkaphat ugyanakkora eséllyel mint a covidot. És jóval nagyobb eséllyel hal bele az ember ezekbe, mint ebbe a bullshit koronába. De ezek most mintha nem is léteznének! Ezek az új fogalmak: poszt-COVID és társai is egy beteg világ termékei...
2021. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%
#4 Mindjárt jön a covid hadsereg és a horror sztorik:-) Ja, meg a -mond ezt az elhunytak hozzátartozóinak- című darab. xd
2021. dec. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
59%

1.vagyok: nem kell covid ahhoz, hogy valaki meghaljon tüdőgyulladás miatt. Volt egy akkor 33 éves nő, akinek kezeletlen tüdőgyulladása volt és ez atcsapott ards-be(nézz utána) és meghalt. Amikor ez volt covid még sehol.

Szóval nem kell semmi extra vírus, hogy tüdőgyulladásban meghaljunk. A legpraktikusabb ebben egyébként is a (háton)fekvés. Nem véletlenül forgatják az ilyen betegeket.


Másrészt egy akut hasnyálmirigy gyulladás is úgy szétb🤬ssza a szervezetet, hogy csak pillaznal. Leáll a maj, vese, az egész ember egy merő gyulladás. Csoda ha valaki megússza.

2021. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Ismertem én is olyan esetet, ahol diákmunka miatti röntgenen vették észre a full tünetmentes tüdőgyulladást. :(


Viszont.. az általad említetteknek mekkora esélye van? És mekkora annak, hogy a COVID miatt legyen tartós egészségkárosodása vagy kerüljön kórházba egy krónikus beteg (rosszul működő immunrendszerrel)?

2021. dec. 22. 18:17
 8/11 anonim ***** válasza:
73%

Azért pontozzák le, mert az oltáspárti hozzászólások rengeteget ártanak! Sokan jobb meggyőződésük ellenére oltatják be magukat covid ellen, ami várhatóan hamarosan vissza fog ütni, de akkor szokás szerint senki sem fogja a felelősséget vállalni és mindenki mossa kezeit.


[link]

2021. dec. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

En egy kicsit mas szemszögböl szolnek hozzá

Nemreg elfogadta a 133bator hogy nem kötelező az oltas nekik, el kezdtem utana agyalni azon hogy akkor ez hogy is van most?

Egyre inkabb kezdem elhinni hogy az jar majd jol a jövöben aki semmilyen oltastnem vesz fel!

Covidos vagyok, most, kronikus beteg vagyok, de tuti nem fogok korhazbs kerülni,ami miatt többmillioan meg fognak halni az maga a Pfizer vakcina! Mar az gyanus hogy az omikronra is megvan a legujabb pfizer vakcina! Át vagyunk verve

2021. dec. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
24%
Mert sokkal egyszerűbb egy hatásvadász, hétköznapi nyelven megfogalmazott cikknek bedőlni, mint tudományos érvelést folytatni bármilyen szakmai képzettség nélkül. Nem is érti a legtöbb ember a fogalmakat, mint incidenia, prevalencia, mortalitás, morbiditás stb. Esélyhányados számítás meg főleg nem megy. Ezért az egyes - cikkekben említett- eseteket kiterjesztik általánossá. Ha arról írnak, hogy valaki szívizom gyulladásban meghalt az oltás után, akkor az adott vakcina ezt okozza. Az hogy esetleg csak a gyanú merült fel, de nincs bizonyítva fel sem merül. Ha bizonyított akkor az, hogy ez milyen mértékű oltási kockázat. Nem vetik össze a vírus okozta kockázat mértékével. Populációs szinten mérhető adatokat, egyéni példákra vetítenek le.
2021. dec. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!