Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha náthás leszel, minden...

Ha náthás leszel, minden esetben kérsz covid tesztet?

Figyelt kérdés

Sima náthával eddig mehettünk dolgozni, most meg kellene kérnem tesztet a házi orvostól?

Nem is érzem magam betegnek csak folyik az orrom. Nonszensz ez az egész. 2 pfizer oltasom van.


2022. jan. 16. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Az én háziorvosom nem is rendel el minden esetben tesztet.
2022. jan. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kérek, ugyanúgy mentem dolgozni mikor meg voltam fázva decemberben.
2022. jan. 16. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Én még szex után is csinálok egy tesztet, biztos ami biztos :D
2022. jan. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
78%
Semmilyen esetben nem csináltatok tesztet!
2022. jan. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 scamdemic ***** válasza:
88%

Ilyen tesztet?

[link]

2022. jan. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Amióta megszívatott a háziorvos a karanténnal (ami 10 nap helyett 20 volt), eszem ágába nincs felhívni. Munkahelyem rugalmas, simán dolgozhatnék otthonról, az orvos meg úgysem tudna mit csinálni velem. A fertőzésen való átesést pedig újabban nem ismeri el az állam, szóval már a kártya miatt sem lenne érdemes.
2022. jan. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nalunk a.gyerek sulijaban tombol a covid, de ez volt tavaly ev vegen is. A.haziorvos siman meggyozheto volt azzal, hogy jeleztem mik a tunetek es a szulok sorban jeleztek x nappal a tunetek elott, hogy covidosak (igazoltan), igy elrendelte a tesztelest.

Netrol 1900 forintert jominosegu gyorstesztek rendelhetok es volt szerencsem belatni mukodnek is. Covidos betegnel igenis pozitiv lesz, csak nem az 1. nap torokkkaparasnal kell tezstelni, hanem varni legalabb 2 napot es utana, ha negativ, de matadnak a tunetek vagy ujak jonnek, akkor 48 ora mulva uj teszt.


De ettol fuggetlenul, enyhe tunetekkel a sok hanyag hazidoki nem fog tesztet tb-re kerni, mi meg ugye 200.000 ftos fizetesbol nem rihangalunk pcr tesztre, mellesleg alap lenne, hogy betegen ertsd taknyosan, kohogosen, hasmenesesen stb. nem megyunk dolgozni. Na persze szerencsetlen IBD,IBS vagy egyeb belbajosok aztan vegkepp nem jarnanak be, hiszen folyamatosan vagy idorol idore megy a hasuk, de talan azert ok is eszreveszik mikor fertozesesbetegek es mikor nem "csak a szokasos".

2022. jan. 20. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!