Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A férjemnek piros pöttyök...

A férjemnek piros pöttyök jelentek meg a testén. Az orvos azt mondta hogy rózsa hámlás meg rózsa hiütés. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
tegnap votunk dokinál de ő nem mondott semmit.kérlek segítsen valaki hogy mitől is lehet ez.
2010. szept. 9. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Hát így látatlanban.. milyenek, mekkorák?Páromnak is van, neki a hajlatokban jobban kijön, de van a bokáján is. Neki egyszer úgy 3 éve füvet nyírt és nagyon meleg volt, ő meg rövidebb nadrágban volt. Attól a naptól kezdve jöttek ki neki és a mai napig is kijön, főleg nyáron.Nincs rá gyógymód, hiába kapott mindenféle szteroidos krémet, az csak átmeneti siker volt. Neki ez genetikai öröklött betegség, ami most jött ki, ez neki valamilyen ekcéma fajta. Rázókeverékkel szokta kenegetni.A rózsa kiütés én úgy tudtam, hogy egy bőrérzékenység és paskolásra, vagy vakarásra jön ki, de így nem tudom.
2010. szept. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Viccen kivűl, ismerősömnek pont ilyen lett a Speedtől, vagy talán mephedron
2010. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is az van.. most jöttem a háziorvostól.

Rózsa hámlása van, ha:

A széle picit pirosabb , belül narancssárgás-fehéres.

A pöttyök kialakulása előtt kellett lennie egy anya foltnak(olyan 2cm, szóval a legnagyobb), ez után jelennek meg az egyre kisebbek.

Fenyőághoz hasonló elrendezkedésben vannak(nekem inkább csak a nyakamon fenyőághoz hasonló az elrendezkedése, szóval nem szabály szerű, de gyakran előfordul.)


Nem lehet elkapni, hosszú lefolyású, minimum másfél hónap, de akár 3 is lehet.

Nekem unguentum hydrophilicum nonionicum ezt írta fel az orvos, fürdőkenőcs, mindennap meg kell mosni vele a foltos területet.

Nem szabad szappannal mosakodni, főleg ahol a foltok vannak.(esetleg baba szappannal a hajlatokban)

Igyekezni kell, hogy minél rövidebb ideig érje a víz a területet

2010. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja és egyébként vírus okozza, én sem tudom hogyan kaptam el, és hogy hol.Elvileg ha már elkapja vaalki később már nem fogja.

(Egyébként lehet bőr gomba is, hasonlóan néznek ki a foltok)

Szerintem menjetek el másik orvoshoz is, az én orvosom egyből rávágta mi az.

Kitartás!:)

2010. szept. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!