Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha az oltás valóban hatékonyan...

Ha az oltás valóban hatékonyan véd, milyen veszélyt jelentenek az oltatlanok az oltottak számára?

Figyelt kérdés
2022. jan. 21. 20:54
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
0%
Tehát megont a személyeskedésig futotta. És az ilyenek tartják roppant műveltnek magukat. Gödényt nem is ismertem, amíg a fajtársaid el nem kezdték kakaudumódra rikoltozni a nevét. :)
2022. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
53%
*megint
2022. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
61%

“ Ne zavarjanak a tények: az a 45% az 40% és nem gépen, hanem kórházban. Gépen szinte csak oltatlan van. Ezen kívül a 40% a 6 milliós részből kerül ki, a 60% meg a 3 milliósból, vagyis utóbbi csoportból 4x (NÉGYSZER) nagyobb eséllyel.”


Ezt gondolom hivatalos statisztikával is alá tudod támasztani.

2022. jan. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
21%

"Ezt gondolom hivatalos statisztikával is alá tudod támasztani."


Ezt nyilatkozta Kásler, a többi meg elérhető adat, innen már nem nehéz a matek.

2022. jan. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom, ha elérhető, nem esik nehezedre belinkelni a pontos számokat, hogy pontosan hány oltatlan és oltott van gépen, és intenzíven? Én nem találtam.
2022. jan. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
48%

43

Gondolom te is alá tudod támasztani, hiszen te dobtad be először.

2022. jan. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
100%
46 én nem dobtam be semmit.
2022. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
40%
47 te szellemi szintednek elég. Inkább ostoba mint szektás. Bár kb. leszarom, mit mondasz, nekem vannak emberi kapcsolataim, akik megerősítenek az ellenkezőjében, így nekem nem lesz rossz, ha 100-szor legépeled, akkor sem. :)
2022. jan. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim válasza:
73%

Ha valóban hatékonyan véd, akkor semmilyen veszélyt nem jelent az oltatlan az oltottra. A tavaly őszt szerintem nyugodtan tekinthetjük az oltások éles tesztjének és láthatóan a közelében sincs a hatékonyság a beígértnek.

Tavaly ilyenkor onnan indultunk, hogy minden oltás egyformán hatékony (amit kb 50-es IQ felett nehéz volt komolyan venni), megkapod a 2 oltást és életed végéig védett leszel, nem kapod el a Covidot, nem terjeszted és főként nem halsz bele. Ebből lett tavasz végére az, hogy hát jó, bizonyos esetekben terjesztheted, de nem kapod el és nem halsz bele. Nyár végére már ajánlottá, később szükségessé vált a harmadik oltás és még ezzel is terjesztheted (persze nem annyira mint az oltatlanok), el is kaphatod, de a súlyos lefolyástól vagy a haláltól nagy eséllyel megvéd. Most egy év után még ez sem így van, bizonyos esetekben megvéd(het) a súlyos lefolyástól/haláltól, a többi ígéretet pedig már el is engedték és azért csak kellene az a fránya 4. oltás is, mert ha az előző 3 nem elég hatékony, akkor ez majd biztos az lesz. Közben már dolgoznak az újabb vakcinákon, amire nem is értem miért van szükség, ha ez is olyan nagyon hatékony?

A másik dolog, hogy nincsenek normális, hiteles számok. Külföldön sem. De még ha onnan valaki hozna is ide hiteles adatokat, azok is teljesen mást mutatnak mint a hazaiak. Akkor vagy az van, hogy a mi adataink helytelenek, vagy a külföldiek, esetleg lehet, hogy mindkettő. Vagy vehetjük helyesnek az összes adatot, de akkor meg az van, hogy mi máshogy reagálunk az egészre, mint mondjuk az angolok vagy az amerikaiak. Ráadásul ma már nem csak oltott és oltatlan van, hanem 1-szer, 2-szer, 3-szor oltott és több féle vakcina illetve ezek kombinációi lettek felhasználva. Tehát normális következtetést akkor lehetne levonni, ha azt mondanák, hogy mondjuk a 40-45 közötti, alapbetegség nélküli férfiakat vizsgálva 100 betegre hány oltatlan, hány 1-szer, 2-szer, 3-szor oltott jut és az oltottak közül ki mit/milyen kombinációt kapott. Így lenne értelme.

2022. jan. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!