Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hogy kell ezt értelmezni? ha...

Hogy kell ezt értelmezni? ha két oltás után lettem fertőzött, kérnem kell valami igazolást vagy automatikusan érvényes a védettségi / oltási igazolvány?

Figyelt kérdés

a rendeletben így írják: Ha valaki két oltást követően lesz fertőzött, akkor a fertőzés igazolásától számított 6 hónapig lesz érvényes az igazolványa. (...) A jelenlegi védettségi igazolványok cseréjére nincs szükség, a QR-kód alapján lehet majd ellenőrizni az okmány érvényességét.


mit kell hova küldeni? hogy kell intézni?



2022. jan. 24. 11:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az eesztben van a + eredmény, az számít igazolásnak, hosszabbodik a rendszerben a lejárat.
2022. jan. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Igazából, ha rámegyek a védettségire QR-kód alapján nem hozza be az átesettség dátumát, csak a két oltásét. Persze lehet, hogy zöldnek hozza ki, de azért valamivel jelezhetnék, hogy átestem vagy valami, hogy lássam febr.15 után is érvényes lesz még.

De lehet addigra kitalálnak valamit..

2022. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%
Ez a rendelet szűnik meg február 15-től, onnan már csak a 3. oltással kapsz "védettségit", új nevén oltási igazolványt, az átesettség már nem ad védelmet.
2022. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
50%
3# de mondtak valamit, hogy ha kettő után illetve a 3. esedékessége után betegedsz meg akkor fél évet kapsz a 3. oltásra, nekem ez dereng.
2022. jan. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

"Az igazolvány a második oltást követően hat hónapig lesz érvényes, ezután az érvényesség – főszabály szerint – csak a megerősítő harmadik oltás után lesz meghosszabbítva. Ha valaki két oltást követően lesz fertőzött, akkor a fertőzés igazolásától számított 6 hónapig lesz érvényes az igazolványa."


[link]

2022. jan. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
89%
Ezek szerint változtattak, Gulyás Gergely nem így jelentette be, de ezek szerint ez a végleges és a két oltás utáni fertőzöttség további 6 hónap védettséget ad.
2022. jan. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem kell intézned, ha orvos küldött PCR tesztre és az pozitív lett, akkor automatikusan javítják majd a védettségid további 6 hónapra.
2022. jan. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Átbasztak. Az oltás nem védett meg, azért még oltakozz párszor, van még bőven a méregből.
2022. jan. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8# oké, de most nem ez a kérdés. Aki úgy látja jónak az oltassa be magát, ennyi.
2022. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

a 7-esnél a lényeg:

Szerintem semmit nem kell intézned, ha orvos küldött PCR tesztre és az pozitív lett, akkor automatikusan javítják majd a védettségid további 6 hónapra.


ok, szerinted, szerintem is. de ez tényleg így van? hova van leírva, hogy nem kell tenni semmit? vagy ez csak arra igaz, aki febr 15 után kapja meg 2 oltás után? vagy csak akkor, ha a 2. oltás után kevesebb mint 6 hónap telt el?

mikortól számít a 6 hónap? a megfertőződéstől, vagyis a pozitív teszttől?

az eeszt-ben látni fogok valamit vagy csak akkor derül ki, hogy ha valahol kérik az igazolványt?

2022. jan. 24. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!