Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha pozitív lett a covid...

Ha pozitív lett a covid gyorstesztem, jelezni kell az iskolának?

Figyelt kérdés

Ha pozitív lett a Covid tesztem akkor kinek kell jeleznie az iskolának ? Nekem vagy a háziorvosnak vagy ahogy beérkezett a pozitív tesztem, automatikusan szólnak az intézménynek?


Csütörtök óta nem voltam iskolában, Szombaton volt az első tünetem de mostmár semmi bajom.(Ma teszteltek)


Az egész osztály karanténba kerül miattam?



2022. jan. 26. 15:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jelezd az ofődnek!

Nem kerül karanténba az egész osztály, csak azok az osztálytársaid nem mehetnek majd be a suliba egy ideig, akik nincsenek beoltva.

2022. jan. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Nincs ilyen. Tulajdonképpen az iskolával nem is vagy köteles közölni, mert semmi közül hozzá, hogy mi bajod van. (Viszont nekik kötelességük jelenteni.) 12 év fölött nem küldenek karanténba osztálytársat. Kasler levele: "„mivel már a 12. életév betöltését követően elérhető a koronavírus elleni védőoltás, osztályra, csoportra vagy egész feladatellátási helyre vonatkozó tanügyi intézkedés főszabály szerint csak az óvodában vagy az általános iskola 1-6. évfolyamán, valamint a fejlesztő nevelés-oktatásban történik.”
2022. jan. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Február 15-től lesz valami változás, de most még otthon maradnak a nem oltottak.
2022. jan. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

És ha nem szólok az iskolának, kitudódik?


Az egyik osztálytársam múlt hét előtt nagyon beteg volt (szerintem tőle kaptam el) de azt mondta hogy negatív.


Ha hazudott és pozitív lett a hivatalos tesztje az kiderülhet? (Ő nincs beoltva)


Vagy valahogy az iskola mindenképp megtudja ilyenkor?

2022. jan. 26. 15:21
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
12 felett is karanténba kerül az osztálynak azon fele, akik nincsenek oltva. Annyi, hogy mivel elérhető az oltás a részükre, így az oltottakat nem érinti a karantén.
2022. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Megtudja az iskola más úton-módon is, épp ezért legyél egyenes és mondd meg te, illetve a szülőd hívja fel az ofőt vagy írjon neki!
2022. jan. 26. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenképp szólok!

Az orvos azt mondta ha nincs tünetem hétfőn már mehetek. 2 oltott van összesen az osztályban. Szóval az összes többi embernek karantén, velem együtt vagy én már hétfőn mehetek? ( és meddig tartana?)

2022. jan. 26. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
78%
attól függ, mikor találkoztak veled utoljára. szerintem már rég lejárt volna, ha lett volna karantén. mivel már a tünetek előtt sem voltál suliban, így semmit sem számít. ha igazolod, hogy átestél, legközelebb téged nem küldenek karanténba egy másik pozitív osztálytárs miatt.
2022. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%
Lányomék múlt héten csütörtökön találkoztak azzal az osztálytársukkal, aki pozitív lett. Hétfőn hazaküldték őket, 2 napra karanténozni, ma már mehettek. Esetedben sem karanténoznak már le senkit, de azért szólhatsz.
2022. jan. 26. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Az orvos azt mondta ha nincs tünetem hétfőn már mehetek... én már hétfőn mehetek?"

Azt csináld, amit az orvos mond!

2022. jan. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!