Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Milyen volt a covid-od lefolyása?

Milyen volt a covid-od lefolyása?

Figyelt kérdés

Kicsit csalódott vagyok. Egészséges életet élek, sportolok, vitamint szedek, eleget alszom. Általában nem is vagyok beteg, vagy ha mégis, nagyon enyhén. Az influenzát pl. egy éjszaka alatt kihevertem.


Szóval biztos voltam benne, hogy a koronavírus rajtam csak tünetmentesen mehet át, ehhez képest legalább 6 napig taknyoltam tőle, súlyosabb volt, mint bármi, amit összeszedtem évek óta.


Ezzel párhuzamosan nagyon sok ismerősöm esett át rajta tünetmentesen, olyanok is, akik piszok egészségtelen életet élnek, keveset alszanak, rosszul táplálkoznak, túlsúlyosak, stb.


Szeretnék pár tapasztalatot gyűjteni itt, hogy kicsit szélesebb képem legyen, hogyan szokott a dolog lefolyni az embereknél. Kíváncsi vagyok továbbá, volt-e más is, aki súlyosabban szenvedte meg, mint számított rá.


Köszönöm a válaszokat!



2022. jan. 26. 21:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Szívesen, jó egészséget! :)
2022. jan. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%

Én most vagyok benne.

Napokig tartó fejfájással kezdődött.

Egy kis hőemelkedésem volt, de az hamar lement.

Utána jött a torokfájás, de az 2 nap alatt elmúlt. Utána nátha első 2 napban sűrű és sok jött, most már alig jön valami.

Illetve egy kis köhögés, de az annyira nem vészes.

2022. jan. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 1 nap torokkaparás,majd rá 1 nap rekedtség.Páromnak par nap torokfájás,fél éves gyerekünknek egy esti láz.Oltatlanok vagyunk családilag...
2022. jan. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
49%

2020 február végén kaptam el először. Szaglás, ízlelés elment 1 hétre, kicsit nehezebben vettem a levegőt. Bár ez így nem pontos. Inkább folyamatos késztetést éreztem rá, hogy teleszívjam a tüdőm, de csak olyan 70%ig sikerült. Kaptam levegőt, de mégis szar volt. Volt egy féloldalas torokfájásom, ami kezdett jobb oldalon fülfájással, majd középen, aztán baloldalt. Majd vissza. 8 napig vándorolt a torkomban a fájdalom, jobbról balra. Aztán lassan elmúlt. Lázam nem volt, csak kutyául voltam.


Aztán tavaly júniusban is elkaptam, akkor egy irodában ültem valakivel, akiről kiderült, hogy igazolt covidos. Mégis bejött dolgozni, miközben a felesége tüdőgyulladással itthon döglődött, az anyósa meg az intenzíven haldoklott. Akkor már iltca voltam, az össz tünetem a fáradtság volt 3 napig.



De nézd meg Csollány Szilvesztert. Olimpiai bajnok tornász, alig túl az ötvenen, jó kondiban és nem élte túl.


Még mindig a sötétben tapogatóznak az okosok, a tekintetben, hogy kire és miért veszélyes ez a szar.

2022. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
76%

Tudtam, hogy ha elkapom, akkor összetéveszthetetlenül meg fogom tudni állapítani...így is lett, osztálytársamtól sikerült összeszednem, lappangott bennem 4-7 napig, aztán hétvégén szűnni nem akaró fejfájással, köhögési kényszerrel, és kellemetlen torokfájással keltem. Aznap lázam is volt.

Később kicsit betaknyosodtam, jobban hasonlított a náthára már, fújkodtam az orrom, be is dagadt az orrnyálkahártyám, persze, a váladék a torkomra is ráment. Aztán ahogy egy a taknyosság megszűnt, azt vettem észre, hogy nem érzek szagokat, elég szürreális volt, hogy ecettel meg jó szagos sonkával próbáltam tesztelni :DDD

Amúgy is szeretek lustálkodni, szóval nem tudom megállapítani, hogy a fáradtság mennyi ideig tartott. Összességében véve nekem az első 2-3 napom volt rossz a fejfájás (és egyéb benyilalló fájdalmak, pl. fül, láb), illetve a hidegrázás miatt. Na meg az, hogy a nyelés gondolatától is megborzongtam, ebből kifakadóan sem enni, sem inni nem kívántam.

Örülök neki, hogy a tüdőt érintő tünetekből engem egy sem érintett, attól tartottam, hogy fogok tőle szenvedni, ehhez képest pozitívan csalódtam. Azért inkább mégsem szeretném még többször elkapni.

2022. jan. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
71%
Torokfájás, enyhe fejfájás pár napig, ennyi.
2022. jan. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
75%
Nekem pár napig tartott és egész minimális tüneteket okozott. Én oltatlan vagyok. A párom oltott, neki két hét volt és nagyon megviselte.
2022. jan. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Kérdező, hogy vagy azóta?
2022. febr. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
Én már háromszor voltam covidos. de vannak olyan barátaim akik már háromszor be vannak oltva de még így is el kapták a covidot és szarabbúl viselték mint én. pedig én be se vagyok oltva.
2022. febr. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!