Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A 3 éves lányomnak Juvenile...

A 3 éves lányomnak Juvenile Arthritis állapítottak meg. Mennyire veszélyes ez a betegség? Hogyan gyógyítható?

Figyelt kérdés
Egy hónappal ezelött észrevettem, hogy a lányomnak fel van duzzadva a bal térde, rögtön elvittem orvoshoz, néhány nap múlva kiderítették a vérmintákból, hogy Rheumatoid Arthritis, azóta is csak fájdalomcsíllapítot adnak, de most csütörtökön van időpontunk a gyulladás elleni inekcióra. Az a gond hogy a sok várástól a lányom behajlítva kezdett járni és most a lába behajlítva maradt, és ma észrevettem, hogy a másik lába is elkezdett fájni. Azt mondták, hogy ha a térdében lévő folyadék teljesen eltűnik akkor a lába már teljesen normálisan fog állni és nem behajlítva. Van valakinek tapasztalata ehhez? Hogyan lehet ezt a betegséget teljesen ki gyógyítani? Helyre fog jönni a lányom lába?

2022. jan. 30. 07:34
 1/3 anonim ***** válasza:
64%
Ez nem gyógyítható csak kezelhető. Sok gyógyszerszedés, főleg fájdalomcsillapítás. Egész életére kihat sajnos. Felnőttkorban is súlyos izületi deformációk jönnek létre pl ujjakon. [link]
2022. jan. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%
Szerencsére azért ma már elég modern kezelések léteznek (biológiai terápiák), melyek mellett jóval ritkábban fordul elő az, amit az 1-es írt. Ha rendszeresen jár reumatológiára, akkor ma már teljes életet élhet.
2022. jan. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
A fiatalkori forma elméletileg kinőhető is, ellentétben a felnőttkorival.
2022. jan. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!