Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiutazhatok külföldre (Ausztri...

Kiutazhatok külföldre (Ausztria) ha csak kétszer vagyok beoltva COVID19 ellen? Kell a 3. oltás is, vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

Ha nem kell a 3. oltás, volt e egyáltalán erről szó, vagy rendelkezés? Ha kell a 3. oltás mikortól lépet hatályba ilyen rendelet?


Köszönöm



2022. febr. 6. 07:56
 1/6 A kérdező kommentje:
2x be vagyok oltva, de mára már (elvileg) oltatlannak számítok, kellene a 3. oltás felvennem.
2022. febr. 6. 07:58
 2/6 anonim ***** válasza:
Attól függ mivek vagy beoltva. Ha Pfizer, Moderna vagy Astrazenecaval akkor igen. (A novavax is jó, de nálunk még nem használják szóval nem valószínű).
2022. febr. 6. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha a 2 oltás 9. hónapon belül történt, akkor kiutazhatsz EU-s igazolvánnyal. Mondjuk nem tudom, hogy mit fogsz csinálni, mert 2 oltással sehova nem engednek majd be.
2022. febr. 6. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

3.

Nagyfokú tévedés mind a 2.

Ausztriában a 2.oltás 6 hónapig érvényes, a 3. 9-ig: [link]

Ha pedig érvényes - akár 2-vel, akár 3-mal - az fullos védelemnek számít, mehet mindenhova.

2022. febr. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

“ 2x be vagyok oltva, de mára már (elvileg) oltatlannak számítok”


Tehát nem, nem tévedés amit leírtam.


EU-s igazolványt EGYSÉGESEN 9 hónapig fogadja el a 2. Oltástól kezdve az ÖSSZES tagállam BEUTAZÁSHOZ. De hogy országon belül mihez mit kérnek, az már egyéni hatáskör.

2022. febr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5.

Vagyis nem ér semmit, kitörölheti a 9 hónappal. Ja és 2 oltás mellé még PCR is kell, akármilyen érvényes is.

2022. febr. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!