Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Miért van az hogy akármilyen...

Miért van az hogy akármilyen vitamint szedek 2-3 nap után fáradt és gyenge leszek tőle?

Figyelt kérdés
Teljesen mindegy hogy mit szedek. A c vitamin a legdurvább olyankor hőemelkedésem is lesz. Mostanában elkezdtem halolajat szedni és attól is 3 nap után hulla fáradt vagyok. Próbáltam béres cseppet is de ugyan az. Másnak is van ilyen baja?

2022. febr. 7. 09:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban tennéd, ha kivizsgáltatnád magad, mivel ez nem normális reakció. Nekem semmi bajom sincs a vitaminoktól, pedig jó párat szedek.
2022. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
És ha c-vitaminban gazdag gyümölcsöt eszel akkor is??
2022. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem. Gyümölcs, zöldség az jöhet azoktól nem vagyok.
2022. febr. 7. 10:19
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
A boltokban kapható gyümölcsökben és zöldségekben már közel sincs annyi vitamin és ásványianyag tartalom, mint régen. Csökken mindennek a tápértéke. Nem tudod csak ebből fedezni a szervezetednek szükséges vitamin forrást.
2022. febr. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a detralex nevű gyógyszertől volt olyan, hogy szó szerint kifeküdtem tőle 1 napra. (Nem igazi gyógyszer, flavonoidokat tartalmaz). Egyszerűen nem tudtam felkelni. És ez kétszer is megtörtént.


Vitaminkészítményeket sem tudok szedni, mert csúnya irritált lesz tőle az arcbőröm.


Csak lágy kapszulákat (zselés kapszulákat) tudok szedni, D vitamint pl.


A halolajtól viszont csak büdös lettem. :)

2022. febr. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Viszont akkor nem igazán értem, ha a természetes vitaminforrásokkal nincs gondod, akkor miért erőlteted a mesterségeseket?


A helyedben inkább arra figyelnék hogy mindig legyen otthon némi gyümölcs vagy zöldség. Akár az is elég ha csak minden másnap eszel valami ilyesmit.


Hidd el, sokkal hasznosabbak mint azok a mesterséges sz@rok!..

2022. febr. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Azért mert ahogy a 4 is írta csökken már azokban is a vitamin nem olyanok mint régen. De c vitaminnal már nem is próbálkozom ahogy szerintem mással sem fogok. Köszönöm a válaszokat akkor nem csak én kinlódok ilyesmivel. Csak nem tudom miért mitől lehet 🤔
2022. febr. 7. 11:38
 8/13 anonim ***** válasza:
Kérdező, próbáltad már az aszkorbinsavat? Az nem kapszula, hanem por.
2022. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem a vitamintól. Nézess allergiát a vivőanyagokra.
2022. febr. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-esnek igaza lehet. Meg kellene nézned az összetevőket, és azt is, milyen formában tartalmazza az egyes vitaminokat és milyen dózisban. Ha lehet, inkább szedd külön azokat, amelyekből biztosan nem tudsz eleget bevinni ételekből, és evés közben vagy közvetlenül utána vedd be.

A halolaj, ha kapszulás, tartalmazhat pl. szóját vagy más allergént. A kapszula anyaga is lehet számodra problémás.

A Béres csepp összetevői (a nyomelemeken kívül): aszkorbinsav, borostyánkősav, borkősav, kálium-nátrium-tartarát, aminoecetsav (glicin), nátrium-edetát, glicerin, kénsav, tisztított víz.

2022. febr. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!