Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek a jelenlegi...

Mi a véleményetek a jelenlegi covid helyzetről?

Figyelt kérdés

Azt gondolom, hogy hónapról hónapra változik az emberek megítélése a coviddal kapcsolatban, érdekelne,hogy jelenleg ti hol tartotok.

Elmondom velem mi újság. Mikor először megjelent és jött az első hullám akkor még nagyon szkeptikusan álltam az egészhez, úgy gondoltam, hogy ez csak kamu, vagy ha igaz is akkor olyan lesz, mint az ebola, hogy mindenki ezen fog kattogni, de ide úgysem jut el.

Aztán a második hullámban én is megfertőződtem. Az íz, illetve szagvesztés volt az egyetlen komolyabb tünetem, 2 napig voltam lázas de nem volt magas az sem.

Majd jöttek az oltások. Nem akartam beoltatni magamat, a nővéremet is próbáltam lebeszélni róla. Tudtam, hogy nekem van egy erős immunrendszerem, ami már legyőzte a covidot egyszer, legközelebb is sikerülhet.

Ám jöttek a szankciók, a védettségi igazolvány és mivel fiatal vagyok még, így élni akartam az életemet, tehát beoltattam magam.

Most ott tartunk, hogy jönne a harmadik oltás, amit fel is akartam venni megint csak a szankciók miatt, de végül nem tettem, mivel május 1-ig kitolták a határidőt.

A környezetemben sokan meghaltak covidban, szerencsére én másodjára nem kaptam el. Valószínűleg az oltás már rég kiment a szervezetemből, tehát talán a szerencse az oka, hogy nem fertőzödtem meg újból.

Abszolút hiszek a covidban, de azt látom,hogy már az egész betegség felett átvette a hatalmat a politika, ami miatt a vírus kevesebb létjogosultságot kap, kevesebben hisznek a létezésében és a komolyságában.

Nektek mi erről a véleményetek?



2022. febr. 21. 12:43
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
21%
Semmi. Nem foglalkozok vele. Oltas megvan. Tovabbra is jarokmelozni. Mas nem erdekel.
2022. febr. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

1!

Nincs véleményed? Az elég nagy probléma a mai világban, pláne ha intelligensnek vallod magad..

2022. febr. 21. 12:57
 3/34 anonim ***** válasza:
56%

Aki átesett egyszer is a fertőzésen, még úgy is, hogy otthon, erős megfázásos tünetekkel, azok valószínűleg hisznek a létezésében.

Követhetetlen az egész. 3x oltott már 3x kapta el.

És vannak olyanok is, akik oltatlanok, mégis megússzák.

2022. febr. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
85%
Nem,nincsen. Ha idegeskedek rajta (ami elotte megvolt mikor kirobbant) akkor se lesz jobb. Ezt nem en iranyitom. A sajat mikrokornyezetemre kell koncentraljak. Haz,csalad,melo.
2022. febr. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
91%
Az a véleményem, hogy mesterségesen van fenttartva a "helyzet". Politikai, üzleti érdekek miatt. Persze maga a vírus létezik, mint ahogy sok más betegség is. Hatalmas tévedés, hogy aki oltott, az rögtön halhatatlan is lett. A védettségi kártya is csak a tiszta gondolkodástól védett, mástól nem. Az ember is egy halandó lény, ha nem covidban, akkor millió bármi másban meg lehet halni, és mindenki meg is fog ez fix. A média, és a politika sokkal többet ártott, mint maga a vírus.
2022. febr. 21. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
88%
De azert az komoly,hogy nektek, otthon Mo-n fizetni kell a tesztert, itt meg dobaljak utanunk jovet menet teljesen ingyen.
2022. febr. 21. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

3!

Attól, hogy beoltanak, még nem kapod el a vírust. Oké, némelyik oltással elölt vagy minimálisan életképes vírust juttatnak a szervezetedbe, de ettől te még nem kapod el, mivel az immunrendszered sokkal erősebb és leküzdi,ezzel ellenanyagot termelve.

Nap mint nap csomó vírussal és baktériummal találkozik a tested, mégsem vagy folyton beteg,hiszen legyőzi a szervezeted

2022. febr. 21. 13:09
 8/34 A kérdező kommentje:

4!

Oké, ez teljesen érthető, nem is idegeskedni kell rajta, én sem teszem ezt.

Csak szerintem problémás, ha nincsen valamiről véleményed, mármint, hogy semmilyen. Ezáltan nagyon könnyen aggathatnak mások gondolatokat a fejedbe

2022. febr. 21. 13:10
 9/34 A kérdező kommentje:

5!

Azzal egyetértek, hogy aki oltott, az ugyanúgy elkaphatja, továbbadhatja stb stb.

A védettségi kártya szintén csak egy rákényszerítés valamire. Egyetértek veled én is :)

2022. febr. 21. 13:11
 10/34 anonim ***** válasza:
84%

Leírtam a véleményem vmelyik nap egy hasonló kérdéshez, most leírom ide is.

Tehát az emberek kb 80%-a már kapta el. Ezeknek kb a 98%-a otthon kihordta. Nagyon kevesen szorultak kórházi kezelésre, szinte kizárólag súlyos alapbetegséggel rendelkező betegek. Persze mindenki ismer valakit aki ismer valakit akinek a rokona kicsattant az egészségtől, de elkapta és meghalt. Utólag azonban derülnek ki dolgok, hogy nem feltétlenül volt ám minden úgy ahogy elmondták, de ez most mindegy.

Tehát az emberek többsége már szkeptikus. Itt vannak a 3-4szer oltottak, ugyan úgy elkapják és ugyan olyan tünetekkel vészelik át mint az oltatlanok. Mostmár egyre kevesebben hisznek abban amitről az elején szó volt a híradóban, hogy "az utcán esnek össze az emberek", meg "halomban állnak a koporsók" és társai.

Most lassan március van, a vírus elmegy nyaralni, de szerintem szeptemberre kitalálnak valami omegadeltaalfabéta ipszilonkettőpontegy tripladupla atomszuper ultramutánst ami ellen majd kötelező lesz a 8 adag oltás, meg ffp-6543725 maszk, kivéve a buszsofőröknek meg az irodai alkalmazottaknak, meg szíjjártónak mert ő majd megy az adriára yachtozni. Ez lesz, de az emberek már nem fognak félni, de ugyan úgy beadatják a kötelező 8 adagot, mert féltik a munkájukat. Így kezdődik a birka generáció.

2022. febr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!