Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Covid fertőzött voltam egy...

Covid fertőzött voltam egy hónapja. Azóta rémálmaim vannak. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

29 eves férfiként december végén elkaptam a covidot 3x vagyok oltva de így is borzalmas volt. Fájt a fejem, torkom,izmaim nehezen kaptam levegőt,magas láz,szédülés,zsibbadás. Fülcsenges állandóan



12 napig voltam karanténba amíg el nem múltak a tüneteim.azota szinte minden éjszaka remailmaim vannak. Vízbe fulladok, lenyomja a fejemet egy ember a víz alá és nem kapok levegőt. Vagy van egy nagy fal és ramzuhan összenyomja a mellkasomat. Vagy futok az erdőben és jönnek a farkasok menekülök előlük de elkezdek lihegve futni és kifulladok és utolérnek a farkasok.


Még mindig gyenge és fáradékony vagyok. Orvos a remalmokra írt fel frontint de nem használ.


Kihez tudok fordulni? Másnak is vannak ilyen rémalmai?


Haziorvosom szerint idegfeszultsegem van és emiatt álmodok ilyeneket.


Köszönöm a segítséget.



2022. febr. 22. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Nekem úgy fél év volt, mire már nem fulladtam. Eltart egy ideig a gyógyulás.

A félelmeket próbáld meg feldolgozni, kibeszélni magadból.

2022. febr. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
39%
Idegfeszültség. Tipikusan olyan betegség, amit rendszerint a túlparázókra szoktak aggatni az orvosok, mert nem merik elmondani nekik, hogy semmi bajuk sincs, csak az adott dologhoz való hozzáállásuk "betegítik" meg őket. Ha ez egy létező betegség lenne, akkor lenne rá kezelés, nem csak nyugatót adott volna az orvos. Nincsen semmi bajod, feleslegesen aggódsz. Magadnak okoztad a legtöbb tüneted. "Fájt a fejem, torkom,izmaim nehezen kaptam levegőt,magas láz,szédülés,zsibbadás. Fülcsenges állandóan" 8 tünet, amiből biztos vagyok, hogy legalább 4-et nem a Covid okozott. De az is lehet, hogy egyiket sem az. Vannak, akik mindenféle betegség nélkül is képesek olyan szinten bemesélni maguknak azt, hogy betegek, hogy bizonyos esetekben bele is tudnak halni. (Ide vágó másik kérdés: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__egyeb-kerdesek__115.. ) A rémálmaid is ugyan emiatt vannak, olyan dolgoktól tartasz, amiktől nem kellene. Nem a rémálmokat kell kezelned, se nem a meglévő tüneteket, hanem az azokat kiváltó okot, ami minden bizonnyal mentális eredetű. Próbáld meg magad ezt legyőzni, ha nem megy, akkor irány a pszichiátria.
2022. febr. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
39%
Teljesen egyetértek a 2.hozzaszoloval.
2022. febr. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 lencsefőzelék ***** válasza:
63%

„3x vagyok oltva de így is borzalmas volt.”

Nem lehet, hogy pont ezért volt borzalmas?

2022. febr. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!