Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kiváltja a külön C-vitamint,...

Kiváltja a külön C-vitamint, ha a Béres cseppet csipketeába teszem? Minden alkalommal kell mellé C-vitamin?

Figyelt kérdés

Csak azért kérdem, mert ma vettem életemben először Béres cseppet. (Nem étkezem túl választékosan, ezért külön vitaminokat szedek, de azok a plusz ásványi anyagok nincsenek meg bennük, amire a szervezetnek szüksége van, ezért gondoltam külön a cseppet is.)


A patikus azt mondta hogy C-vitamin is kell hozzá mert az segíti felszívódni a nyomelemeket, csak azt nem tudom hogy minden egyes alkalommal? Van nekem itthon 1000 mg-os (szintén Béres) C-vitamin, ami egész napos. Ha én azt beveszem reggel, akkor gondolom már nem kell külön a csepphez is bevenni. Vagy rosszul gondolom?


Esetleg ott a csipkebogyó tea. Én abból mindig előre megcsinálok kb. 1,5 litert (mivel fél napig kell áztatni a filtert) és ha esetleg abba teszem a cseppet, gondolom az is megfelelő, vagy nem (lévén a csipkebogyónak elég magas a C-vitamin tartalma)?


Most minek vegyem meg még külön az 50 mg-os Béres C-vitamint a csepp mellé, amikor alapszinten egy szakajtónyi C-vitamin van itthon?



2022. febr. 24. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Csak akkor jó a tabletta egész napra, ha lassú felszívódású "retard" készítmény. 15-30 g csipkebogyóból lehet kivonni 60 mg C vitamint.A Béres csepp fluort tartalmaz, amely mérgező az emberi szervezet számára "a fluorid a legerősebb mérgek egyike" [link]
2022. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Időközben már én is kiokosítottam magam.


[link]


Akkor inkább keresek valami olyan szert, amibe tényleges ásványi anyag mennyiség található "patkányméreg" nélkül.

2022. febr. 24. 17:13
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezt tudom ajánlani: [link]
2022. febr. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

# 3

Hát nem valami olcsó. De ha úgy vesszük, a mindenféle vitaminok sem azok, amiket a patikákban meg herbáliákban kapni.

Ráadásul hiába mondják azt hogy az ember egyen minél több zöldséget meg gyümölcsöt, egyrészt lassan ezeknek az ára is annyi lesz mint a húsé, másrészt a "műanyag" bolti zöldségek vitamintartalma jó ha eléri a kívánt napi mennyiséget, az őstermelők által kínált, a boltitól jóval egészségesebb áru pedig nem mindig elérhető mindenki számára.


A szemét tetves gyógyszer és "étrend kiegészítő" gyártó cégek (a kettő egyébként szorosan összefonódik) tudják is ezt. Ezért is adják el ezeket a termékeket minél horribilisebb összegért - különösen idehaza.


Na majd alaposabban utánanézek én ennek az egésznek, hogy honnan is tudnék megfelelő vitamin és ásványi anyag utánpótlást szerezni. (Sanszos hogy külföldi forrás után kell nézzek.)

2022. febr. 24. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez nem olcsó, viszont ebben minden benne van, ráadásul olyan formában, amelyből a szervezet mindent tud hasznosítani és nem távozik felszívódás nélkül a csatornába.
2022. febr. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Akkor inkább keresek valami olyan szert, amibe tényleges ásványi anyag mennyiség található "patkányméreg" nélkül."


Évek óta szedem a fortét, kétnaponta 20-25 csepp, mellé egy 1000mg-os C vitamin, azóta komolyabban nem voltam beteg, előtte évente 2x biztos elkapott valami fertőzés.

Nekem bevált, a covid is csak egy enyhe hasmenést okozott. Persze mindenki maga tudja, hogy mit vesz be, de én azt tapasztalom, amit leírtam.

2022. febr. 25. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!