Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Post covid okozta memóriazavar...

Post covid okozta memóriazavar pontosan miben nyilvánul meg, és meddig tart?

Figyelt kérdés
Gyanítom hogy nálam ez lehet a gond. Elég súlyos fokú menóriazavarom lett.
2022. ápr. 5. 13:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt mondják, hogy fél év múlva fog nagyot javulni.
2022. ápr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
6 hónap? Ne már! Az emlékezetem ko, gondolkodásom, logikám szintén, a szavakat nehezen találom, nehézségeim lettek az írással, olvasással, az érzelmeim is kb eltűntek.
2022. ápr. 5. 13:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Az "emlékezetem ko" állítást nem tudom értelmezni.

Post-covid ambulancián vagy neurológiai/pszichiátriai szakrendelésen (intézménye válogatja, hol melyik foglalkozik a kettő közül memóriapanaszok kivizsgálásával) tudsz jelentkezni, ahol objektív mérőeszközökkel lehetőség van a memóriazavar objektivizálására.

Nehezen kezelhető, tetszőleges nootropikum, pl. piracetam kipróbálható, de valódi javulást az idő hoz(hat).

2022. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Emlékezet ko: semmire nem emlékszem. A gyerekkoromra az iskoláimra sem. Konkrétan semmire sem emlékszem.
2022. ápr. 5. 16:01
 5/7 anonim ***** válasza:
Javasolt lenne mielőbb neurológust felkeresni, ha eddig nem történt. Egyéb post-covid tünet nincs?
2022. ápr. 5. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nincs, de inkább "választottam" volna valamilyen szervi bajt, mint azokat, amiket tapasztalok. Kb demensnek érzem magam. Olvasni, írni, de még beszélni is nehezen megy, mert nem találom a szavakat, a helyes szórendet. Iszonyatos. Érzelmeim sincsenek, mivel az érzelmi memóriám is huss, eltűnt. Annyi volt, hogy ezek előtt a tünetek előtt kb 3-4 napig furán fájt a fejem, nem úgy mint ahogy szokott. (Alapból migrénes, fejfájós vagyok, de ez teljesen ismeretlen fejfájás volt.) Meg fura "agyi ködöm" lett.
2022. ápr. 5. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Hasonló tüneteim vannak még mindig a novemberi covid után. Bár már sokat enyhült (sokfajta és szenvedős neurológiai tünetem volt), nem teljesen jó.

Nekem igazából a figyelmemmel van baj, és mivel nehezen figyelek és koncentrálok, ezért nem is jegyzem meg úgy a dolgokat. Illetve előfordul az a tipikus "brainfart" jelenség, amikor nagyon elgondolkozom, közbe csinálnom kéne valamit, de csinálok egy teljesen indokolatlan dolgot.


Illetve amit érzek, hogy a figyelem miatt brutál gyorsan telik az idő.


Voltam MRI-n, negatív lett. Neked is el kéne menni.

2022. jún. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!