Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichés betegsége...

Milyen pszichés betegsége lehet egy közeli ismerősömnek? Ismertek ilyen embert, miért ilyen furcsa?

Figyelt kérdés
Folyton elfelejt kisebb dolgokat, például kulcsért vissza kell mennie, mert ott hagyja vagy más tárgyakat. Olyan szétszórt, kicsit dilis, különc, bohókás, vicces ember benyomását kelti, de egyébként intelligens, IQ-ja is átlagfeletti 126. (Ezt csak azért tudom, mert egyszerre voltunk tesztelni.) Fura, mert inkább egy bolond, kicsit béna, ügyetlen ember benyomását kelti elsőre, nem egy okos emberét. Ráadásul a memóriája olyan szetszórt sokszor úgy tűnik. Van, amire szinte teljesen pontosan emlékszik minden részletre vonatkozóan, akár hosszabb idő múlva, míg mást, alig 1 perc után elfelejt. Elég furcsa ember. Nem tudok rajta eligazodni. Egyszer egy intelligens, nagyon jó memóriájú magabiztos, határozott ember benyomását kelti, máskor egy memórizavaros, bizonytalan dilis, ügyetlen, értetlenkedő, szétszórt emberét, vagyis épp az ellenkezőjét. Gondoltam rá, hogy rákérdek volt-e már pszichiáternél, szed-e valami pszichés gyógyszert, de nem akarom megbántani. Kíváncsi vagyok minek a tünetei ezek, mert szerintem nem normális szegény és nem csak szerintem.

2021. okt. 29. 17:20
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mint ha rólam írtál volna :D


Egyébként semmi, tök átlagos figura. Engem ugyan diagnoztizáltak személyiségzavarral, de az nagyon nem ebben mutatkozik meg, egy szimpla ismerős nem mondaná meg, hogy problémám lenne (sőt, közelebbi személyek se tudtak róla/gondolták volna rólam).


Szval ennyi alapján nem kéne ráhúzni semmi mentális betegséget.

2021. okt. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%
Egy átlagos ember irigysége ami lejon rólad.vannak különleges emberek,nm kell egyformanak lennünk, sőt. És rögtön elmebajosnak nézed,hát ez komoly kisebbségi komplexus...látod,te vele foglalkozol ahelyett hogy magadat fejlesztened..tipik magyar pletykás rosszindulatú ember vagy.
2021. okt. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok. Sajnos a kiemelkedő IQ-hoz sokszor társulnak pszichés betegségek, akár szorongás, akár borderline depresszió stb. Ezek pedig az ember teljesítményét is ingadozóvá teszik, időnként szerencsétlennek, butának tűnnek, főleg ha a verbális kommunikáció nem az erősségük, vagy más emberek előtt izgulnak és nem tudják kifejezni magukat, vagy bénáznak.

Memóriazavart szintén okozhat a szorongás, és még sok más lelki probléma is.


Emellett persze simán lehet, hogy semmi különös baja nincsen, egyszerűen csak ő ilyen jellem, és te látod őt furcsának :)

2021. nov. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!