Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kijelenthetjük, hogy hatástala...

Kijelenthetjük, hogy hatástalan a D vitamin?

Figyelt kérdés

2020 ősze óta folyamatosan szedem és többfélét is szedtem, most éppen cseppeset szedek és nagy mennyiségben.

Szedtem olyat is, hogy D + A + K vitamin egyben, magnéziumot is szedek hozzá, mindenféle kombinációt próbáltam.

Szóval mindig ez az első amit ajánlanak és akkor elkerülnek ezek a mindenféle nyavaják, de nem!

Csomószor voltam beteg, és 39 fokos lázam volt sem a tünetek, sem a lefolyása nem volt enyhébb. Ennyi erővel egy üveg vodkát is ihattam volna akkor legalább jó kedvem lenne.



2022. ápr. 8. 14:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%
A D-vitamin nem életelixír, te!
2022. ápr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy fel tudott-e szívódni. Én is szedtem egy félét, de nem emelte a d-vitamin szintemet, nem tudott felszívódni. Utána áttértem egy kapszulás formára, az szépen megemelte a d-vitamin szintemet. Ahhoz képest, hogy terhes vagyok és a férjem egész télen elkapott mindig valami nyavalyát, én vagy nem kaptam el vagy túl voltam rajtuk 2 nap alatt gyógyszer nélkül. Érdemes megnézetni a vérben neked is a d-vitamin szintet, mert előfordulhat, hogy neked sem szívódik fel. De egyébként nem csodaszer, az immunrendszer működéséhez azért több tényező is szükséges.
2022. ápr. 8. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
18%
Pár hete még mindenhatónak titulálták az áltudományhívők, ... :-DDD
2022. ápr. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
84%
Kedves 2-es! Megkérdezhetem, hogy melyik kapszulás vált be neked végül? Nekem hiányom volt, orvos szerint ilyenkor magas dózisban kell szedni, majd később szinten tartásra napi minimum 2000 NE szükséges. Egyébként csodát ne várj tőle kérdező, hiánya viszont hosszabb távon sok gondot okozhat.
2022. ápr. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
83%
2-es vagyok. Én a Fresenius D3-at szedtem először 3000-et, az ugye tabletta. Nem szívódott fel. Utána áttértem a Bioextrának a 3000-es D vitaminjára, az már szépen helyrehozta a szintemet. Én is d-vitamin hiányos vagyok/voltam egyébként.
2022. ápr. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%
Köszönöm 2-es! Kipróbálom en is! 🙂
2022. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

Talán, ha nem hinnétek azt, hogy minden csodaszer, hanem rájönnétek, hogy a betegségek többsége lelki eredetű, akkor több erőt fektetnétek a lelki egészségetek megőrzésére. Saját tapasztalat, hogy hiába szedtem vitamint, ha lelkiekben le voltam gyengülve, mert traumák értek, ezek semmissé tették a sok-sok vitamint és gyümölcsöt, mert ugyanúgy beteg lettem.


Kérdező, milyen lelkiállapotban vagy? Mennyire stresszes az életed, mennyi trauma ért téged, amit esetleg nem tudtál feldolgozni?


Ha lelkiekben 100%-os valaki és emellé szedi a vitaminokat, eszik gyümölcsöt, sportol és egészségesen étkezik, na akkor nem lesz valaki beteg!

2022. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Mikor lebetegedtem akkor jó állapotban voltam kilátásban volt egy párkapcsolat is.

Viszont ami nagyon boldoggá tesz a sport, nem is akármilyen szinten űzöm és pont előtte sérültem meg. Anélkül semmit nem ér az élet...

2022. ápr. 8. 16:15
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Na látod, máris meg van az ok, ami miatt lelkiekben legyengültél, és ez utat engedett a betegségnek, ami fizikálisan beteggé tett téged.

Ilyen egyszerű az egész.

2022. ápr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs elég tartalékod belőle, és nem is fedezed a napi igényedet, akkor az immunrendszered nem tud optimálisan teljesíteni.

Ha a napi igényed fedezve van, vagy van elegendő tartalékod, akkor nem a D-vitaminon múlik az immunrendszered teljesítőképessége, hanem valami más anyagon, például a C-vitaminon, ami nem raktározható.

2022. ápr. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!