Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A fű az egyáltalán nem káros...

A fű az egyáltalán nem káros a májnak?

Figyelt kérdés
Ha kimutatták hogy valakinek májnagyobbodása van (az ivás miatt) és nem ihat nagyon sokáig alkoholt, meg csak bizonyos ételeket is ehet, akkor ha átvált a fűre és csak szív akkor az nem mérgezi tovább a máját? Tehát ha nem súlyosbodik a májprobléma akkor szívhat nyugodtan élete végéig?

2022. ápr. 8. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
10%
Pontosabban a tüdőrák kezdetéig
2022. ápr. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
Ha tisztán szívja, nem dohánnyal vegyítve, pl bongból, vagy vapoból akkor nem lesz tüdőrákos. De még csak akkorsem, ha cigiként szívja dohány nélkül. Semmi köze nincs a májnak hozzá.
2022. ápr. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
nem tudom sajnos nem tudom hol lehet venni
2022. ápr. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha valamelyik profibb vaporizert használ akkor nem. Meg ugye az sem mindegy mennyit szív/nap...
2022. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre azt hittem, hogy füvet akarsz legelni a réten. :)
2022. ápr. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Kalman.Mikorka ***** válasza:

Annyit tudok, hogy testszerte vannak cannabinoid receptorok (CB1 és CB2) ahova (többekközt) a fű hatóanyagai (THC, CBD és a többi kannabinoid) kapcsolódik, ezáltal hatást fejt ki.

Ezalapján nem tudom kijelenteni, hogy a májra nincs (akár negatív, akár pozitív) hatása.

A CBD (és talán más hatóanyagok is) interakcióba lépnek pár enzimmel.

A CBD erősen gátolja a citokróm P450-es enzim CYP2D6 változatát. Ez sok gyógyszer lebontásában és kiürítésében játszik szerepet. (Meg, pár endogén [szervezeten belüli] anyaggal is dolgozik.)

Inkább ne tolj ki a májaddal, hogy (pl. gyógyszerszedés esetén) leterheled a -lassabb kiürülés miatt- kissé jobban felszaporodott méreganyagokkal.


A fű fogyasztására sok füstmentes módszer van. Az legalább a tüdődet nem viseli meg annyira. pl. vaporizátor, kivonatok(RSO,BHO,rosin), cannabutter.

2022. ápr. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kalman.Mikorka ***** válasza:

A link lemaradt: [link]

[link]

2022. ápr. 16. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A fű (cannabis) nem árt a májnak. Viszont a vegyszer amivel a dílerek lefújják a szar füvüket, hogy eladhatóbb legyen, az nagyon is árt.
2022. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!