Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ha valaki covid pozitív még...

Ha valaki covid pozitív még mindig úgy van hogy kijönnek tesztelni a mentősök?

Figyelt kérdés

A gyorsteszt lett pozitív. Ma délután rendel a háziorvos, akkor tudom felhívni.

Akkor most készüljek arra hogy lesz még egy teszt? Akkor kijönnek a mentősök? Mert így ugye nem mehetek sehova...

Nálatok hogy volt?


2022. ápr. 13. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem elküldtek tesztelésre. Már nem járnak házhoz.
2022. ápr. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

4 tagú család vagyunk, 3 részeltben lett jelentve az orvosainknak a helyzet (én orvosom, páromé + gyerekorvos), csak hozzám jöttek ki, a gyerekeket a páromnak kellett elvinnie, aztán ugyanoda visszamennie neki másnap (persze hivatalosan már ők is karanténban voltak ekkor, szóval el sem mehettek volna, dehát hol érdekelt ez ott bárkit is)

Ez február elején volt

2022. ápr. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb 1 hónapja Covid gyanú miatt kiküldte a körzeti hozzám a tesztelőket, elvégeztek egy gyorstesztet, az pozitív lett.

Kaptam egy papírt, regisztráltak, egy hét karantén és annyi.

2022. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Páromnál nemrég megkérdezték, hogy el tud-e menni tesztpontra vagy nem, szóval kimennek, ha nem tudsz valami miatt elmenni.
2022. ápr. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a gyors teszt lett pozitiv itthon, felhivtam az orvost, nem kuldott sehova, nem is jottek tesztelni, elfogadta ezt a tesztet.

Igazabol szerintem ha mar a gyors pozitiv, ertelme nincs megint tesztelni.

2022. ápr. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyorsteszt pozitív, akkor szerintem sem jönnek ki. A mentősök is gyorstesztet csinálnak először,ha az alapján covidos valaki, akkor le sem veszik a PCR-hez a mintát.
2022. ápr. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy éve voltam első alkalommal covidos. Akkor két lehetőség volt (gyorstesztet venni még nem lehetett).

Kijönnek a mentők, de csak 3-4 nap múlva. Vagy elmegyek kocsival egy tesztpontra (Esetemben esz a ferihegyi reptér volt). Oda másnap mehettem.

És igen, a gyorsteszt pozitív eredményét 100%-nak veszik. A negatív eredmény csak annyi, hogy a gyorsteszt érzékenységét nem éri el az antigénszám, vagy nincs. Azt kell csak PCR-teszttel megerősíteni.

Bár a kérdés ezt nem érinti, de én két napig (!) voltam karanténban, és a rendőrök ellenőriztek. A teszt másnapján hívtak az önkormányzattól, hogy kell-e valamiben segíteni. Bevásárlás, gyógyszerek.

Apám egy héttel később lett tesztelve, és pozitív lett.

Lehet hazamenni. Vigyorgott ránk a tesztelős, ezzel le is zárult minden. Sem karantén, sem ellenőrzés, sem segítség felajánlása.

2022. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Páromnak azt mondta az orvosa, hogy az itthoni teszt nem számít és függetlenül annak eredményére, elküldi mindenképpen tesztpontra. De persze ettől még van olyan orvos, aki az otthoni gyorsteszt pozitív eredményét elfogadja. Egyik ismerősöm most pozitív lett, otthon van, már másnap hívták a hatóságok, hogy mi van meg karantén meg ilyesmi, önkormányzat semmit nem csinált.
2022. ápr. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!