Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan emberekről, akik fertőző betegen utazgatnak keresztbe-kasul a városban?

Figyelt kérdés

Tömegközlekedésen eléggé megszokott, hogy a szerencsétlen köhög a nagyvilágba, persze maszkot nem húz a szájára. Most ezt covidtól teljesen függetlenül mondom, ugyanis engem már előtte is felidegesített az ilyen nemtörődöm hozzáállás, meg hogy az illető ennyire nincs másokra tekintettel. Én ha elkapok valamilyen felső légúti betegséget, akkor az enyhe tünetekkel lezajlik, cserébe viszont a köhögés elhúzódik hetekig, ami nagyon idegesítő. Na ezért utálom, ha valaki betegen utazgat. Én ha beteg vagyok, akkor otthon maradok, ilyen egyszerű ez. Személy szerint a fertőző beteg embereket mélységesen megvetem és lenézem, ha hallom hogy valaki köhög, rögtön odébb megyek, nyugodtan észreveheti saját magát.

Ki hogy vélekedik erről?



2022. ápr. 25. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ki hogy vélekedik erről?


Úgy kedves barátom, hogy amióta ember az ember azóta voltak vannak és lesznek mindig is kórokozók, ha valaki ezt nem kívánja elfogadni zárkozzon be 1 műtő szobába szkafanderbe, nem tudok mit mondani. Bosszantó ha köhögnek persze de akkor mi van? voltunk betegek és leszünk is ez az élet velejárója és kész.

2022. ápr. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Honnan tudod mi miatt köhög? Honnan tudod, hogy nem épp orvoshoz megy?
2022. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 elég hallható, amikor hurutosan köhög és majd megfullad + taknya nyála egybefolyik. Nem kell hozzá orvosi diploma, hogy észrevegye az ember. Most itt nem azokról beszélek, akik néha köhintenek egyet, vagy krákognak, mint a bagósok.

Semmi baj, nyugodtan mehet orvoshoz, erre az esetre találták fel a maszkot. Félreértés ne essék, nem támogatom a maszkhordást egészségen, de ha valaki beteg, akkor igenis illendő felvenni. Aki nem így gondolja, az nem tud közösségben normálisan viselkedni. Ez ennyi.

2022. ápr. 25. 14:35
 4/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
75%
Jó, mondjuk abban igazad van, hogy akkor hordjon maszkot.
2022. ápr. 25. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én azt utálom legjobban, amikor taknyuk-nyáluk egybecsorog, vagy épp felváltva hánynak meg megy a hasuk, de azért eljönnek vendégségbe, úgy, hogy előre nem szólnak, aztán nálunk derül ki. Vagy elhívnak magukhoz. Mintha nem lehetne kibírni társaság nélkül egy-egy hétvégét. Mi se megyünk betegen oda, ahova nem muszáj, hátha szétszórjuk a bengát. Egy alkalommal barátnőm elhozta az ovis gyerekét, akin teljesen látszott, hogy szarul van, tele az orra, nem kap levegőt, úgy éreztem magam, mint akit leöntöttek egy bili sz*rral. Persze odamegy az én fiamhoz, összefogdos mindent, köhög a levegőbe... Alig vártam, hogy elmenjenek.

Szóval én se értem...

2022. ápr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mondjuk gyerekkoromban szinte egész télen hurutosan köhögtem. Ettől még nem lettem magántanuló, járnom kellett iskolába. Azóta szerencsére elmúlt, de én is sokáig köhögök betegségek után.


Tömegközlekedésen valóban illik ilyenkor maszkot venni. De az otthon maradás nem mindig opció.

2022. ápr. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
53%

6: És a covid előtt is így gondoltad, hogy illik maszkot viselni, vagy csak az után rögződött ez beléd?


Kérdésre válaszolva, rengeteg munkahely van, ahol a főnök úgy van vele, hogy egy nátha vagy megfázás miatt nála senki nem fog lógni.

2022. ápr. 26. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Előtte azt gondoltam, hogy aki beteg az üljön szépen otthon. Most már úgy gondolom, hogy ha nagyon akar menni valahova, akkor az a minimum hogy talán a maszkot felveszi, de jobb lenne ha el se indulna sehova. Nem tudom mi olyan bonyolult ebben. Érdekes, én betegen otthon tudok maradni.
2022. ápr. 26. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!