Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kinek mi segített végleg a...

Kinek mi segített végleg a condyloma ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Márciusban voltam orvosnál, mert sajnos condyloma szemölcsök (HPV) jelentek meg a nemi szervem környékén. Írt fel Condyline ecsetelőt, illetve Isoprinosine immunerősítőt. Az ecsetelő egyből le is szárította őket. Április végén mentem vissza kontrollra, immáron úgy hogy egy szemölcs sem volt rajtam. Ettől függetlenül az orvos írt fel még továbbra is immunerősítőt. Viszont ma vettem észre, hogy annak ellenére, hogy szedem az immunerősítőt, megint megjelent rajtam egy condyloma szemölcs.


Amikor kontrollon voltam, kérdeztem az orvost, hogy érdemes-e elmenni HPV szűrésre nekem, illetve páromnak, de azt mondta felesleges. Csak akkor tartja fontosnak, ha más fajtájú HPV-re akarunk tesztet.


Azt mondta amúgy, ha nincs szemölcs, akkor fertőzni sem fertőz az ember. Mi 1x voltunk együtt párommal azóta, hogy eltűntek a szemölcsök, lehetséges hogy azért jelent meg rajtam ismét? Páromnak nincsen semmi tünete.


Egyébként aki szenvedett már ettől, ti kidobtátok utána az addig használt alsóneműiteket, illetve törölközőiteket és újakat vettetek? Illetve hány fokon mostátok a ruhákat? Én 40 fokon szoktam mosni, de érdemesebb lenne akkor magasabb hőfokon?


30F


2022. máj. 3. 17:03
 1/1 anonim ***** válasza:

csak kauterrel

condyline és fagyasztás semmit nem ér felejtsd el

kauterizálni kell, az 1 forrasztópálca ami szénné égeti, nem éppen kellemes de azóta nem jött vissza.

2022. máj. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!