Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A covidra átkeresztelt influen...

A covidra átkeresztelt influenza és a majomhímlőre átkeresztelt szunyogcsípés után jövőre milyen világjárvány várható?

Figyelt kérdés

2022. máj. 30. 09:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Téged milyen szúnyogok szoktak csipkedni, amitől úgy nézel ki, mint egy majomhimlős? :D
2022. máj. 30. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem, ha lenne ember, aki ezt meg tudná mondani, akkor rögtön már most ráállítaná a gyógyszeripari lobbit (hogy ne akkor induljon el a homokórából a homok pergése, amikor a betegség már felütötte a fejét), és mikor megjelenik, akkor azonnal szőnyegszerűen terjesztené az ellenszert az arra jelentkezők körében.

Amúgy reálisan szerintem nem jövőre, hanem még idén ősszel lesz majd valami.

Nyáron soha nincs semmi - ilyen évek után, amilyenek mögöttünk vannak, akkora szüksége van a gazdaságnak az idegenforgalomból meg a vendéglátásból befolyó súlyos milliókra meg milliárdokra, mint egy falat kenyér - kora ősszel szerintem még nem lesz semmi, aztán majd október végétől meg majd meglátjuk (addigra már lecseng a turizmus, lemennek a szokásos őszi rendezvények, szerintem addig nem lesz semmi) - október végétől azonban simán el tudom képzelni megint az online, digitális oktatást, ha valamilyen kórság felüti a fejét.


Ha lenne

2022. máj. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Várj majd még kitalálják hogy mivel lehet szpatni mindenkit akit csak tudnak:DDD

Ja mindent felfújnak mert sok a rettegő aki szalad oltásokért gondolván hogy akkor minden fsza minden jó lesz aztán meg jön a feketeleves persze nem mindenkinél mivel nem ugyanaz a szer van minden fiolában nehogy kiderüljön a turpisság és fellázadjon ellenük a világ bár már megtörtént tulajdonképpen lásd Kanadai szabadság konvoj és lám jött a hatalmas háború s így más lett a téma:D

Na ennyit erről

2022. máj. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Ne képzelődj, mert a covid és a majomhimlő ég és föld egymáshoz viszonyítva. Az utóbbi nem vírusos. Nézhetsz szaklapokat, irodalmat, orvosi tanácsokat...
2022. máj. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
#4: A majomhimlő is vírus, abba a családba tartozik, mint a feketehimlő (Poxviridae). Ez nem fog világjárványt okozni, az, hogy a világban már széthurcolták néhányan, még nem világjárvány. Emberről emberre nehezen terjed, közvetlen kontaktus kell. Ez csak ritkán valósul meg, ezért aztán nem tud úgy elterjedni.
2022. máj. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%

Én a rádióból hallottam, hogy nem vírus. Mindegy.

Itt egy cikk a pozsonyi Új Szó újságból (ha nem törlik):


Egy cseh majomhimlős beteg beszámolt a tüneteiről. A cseh páciensnek nem tetszettek a majomhimlővel kapcsolatos illusztrációs képek. Elmondása szerint a kiütések a pattanásokhoz hasonlítanak.

author

ÚJ SZÓ ONLINE

2022. május 30. 17:00


majomhimlő

- TASR/AP-felvétel

A Cseh Tekevízió az öt kórházban ápolt majomhimlős beteg egyikétől kapott üzenetet, amelyben a 30 éves férfi beszámolt a tüneteiről. Szerinte a kiütések teljesen máshogy néznek ki, mint a médiában bemutatják. Közölte, hogy már négy napja van kórházban, partnerét pedig megfigyelik.

„A lefolyás valójában nagyon enyhe, a láz és a fáradtság elmúlt, és néhány apró pattanástól (három-négy) eltekintve, gyakorlatilag egészségesnek érzem magam. Nem úgy nézünk ki, mint az illusztrációs fotókon, amelyeket mindenhol látni lehet. A hólyagok sokkal kisebbek, a pattanásokhoz hasonlítanám őket” – írta a fiatalember a ČT 24-nek küldött e-mailben.

„A sajtóban azt láttam, hogy csak az első eset miatt több tucat ember van karanténban, ez azonban nem igaz. Tudomásom szerint csak azokat helyezték karanténba, akikkel együtt laktunk Belgiumban” – mondta a férfi. Hozzátette, hogy a fertőzöttek jól vannak, és a környezetükben már nem volt új eset, ami megerősíti a tényt, hogy a betegség átviteléhez szoros kontaktus szükséges.

„A másik három (eddig megerősített) eset nem a mi környezetünkből származik” – zárta a beteg.


(pluska)

2022. máj. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Most még az a kommunikáció a majomhimlővel kapcsolatban, hogy a 79 előtt születettek védettek, mert kaptak himlőoltást.

Ezt most borítékolom, hogy ezt a kijelentést meg fogják változtatni és kiderül majd, hogy azok sem védettek😂

2022. jún. 3. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Persze és majd megint kezdik a kampányt hogy mindmeghalunk:DDD
2022. jún. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én pont most nemrég sajnos elvesztettem egy nagyon pöpec maszkot, amit még 2 éve szereztem be és minden nap azt hordtam :D

Kórházba kellett mennem, és ott még mindig kötelező a maszk... aztán a hazaúton elvesztettem, teljesen megfeledkeztem róla...


Nagyon szomorú vagyok, mert így akkor be kell szereznem egy újat októberre, és ilyen csini kis maszkot nem fogok találni. :(

2022. jún. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
#9 Ne szerezz be új maszkot, lázadj, mert ez qrvára nem a mesterséges vírusoktól való megmentésünk miatt van...
2022. jún. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!