Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » HIV fertőzés esetén az AIDS...

HIV fertőzés esetén az AIDS fázisnak vannak előjelei?

Figyelt kérdés

Tudtommal a HIV sokáig tünetmentes lehet, ekkor még ugye jól kezelhető.

Amikor kialakul az AIDS, akkor viszont pár éven belül fixen elviszi a beteget.

A kérdés, hogy vannak-e olyan tünetek, amik már okot adnak a fertőzés gyanújára, de még kezeléssel menthető a beteg?


2022. jún. 5. 22:23
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

Rosszul tudod.

A hiv maga a vírus, ami 2-4 hét után influenzaszerű tünetekben jelenik meg. Bár nem mindenkinél. Aztán 6-24 hónapig, de akár 10 évig!!! Is rombolhatja az ember szervezetét, és amikor azt teljesen tönkretette, akkor egy immunhiányos állapot jelenik meg (ez az aids).

Ha aids stadiumban kezdik el kezelni az embert, akkor is hosszú életet élhet ha szedi az antivirális gyógyszert. (ezt nagyon pontosan kell szedni) Mert akkor az immunrendszer újraépíthető.

2022. jún. 5. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Annyit hozzáfűznék hogy minden nagyvárosban vannak anonim, ingyenes hiv-tesztek kb minden hétköznap.

Ha úgy érzed olyan helyzetben voltál, ami okot adhat rá, akkor menj el.

2022. jún. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vannak.


[link]

2022. jún. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"A hiv maga a vírus, ami 2-4 hét után influenzaszerű tünetekben jelenik meg"


Ezt pl tudtam, de ezek ugye nem specifikus tünetek. Ha valaki szexel, majd pár hét múlva ilyen tünetei lesznek, legritkábban gondol HIV fertőzésre szerintem.


Azt mondjuk nem hallottam még, hogy AIDS fázisban is viszonylag jól kezelhető.


Nem magam miatt kérdezem:)

2022. jún. 5. 22:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Jöhetnek velük szép afták a szájban, nemiszerven jelenhet ez az:)

Szóval akad még dolog, ami figyelemfelkeltő lehet.

Rash a bőrön. Leginkább a felsőtesten stb.

Pl ha valaki hiv-es, a legtöbb esetben egy ilyen rash hívja fel rá a figyelmét.

2022. jún. 5. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

"Azt mondjuk nem hallottam még, hogy AIDS fázisban is viszonylag jól kezelhető."


Pedig ma már ez a helyzet. Megfelelő gyógyszeres kezeléssel a súlyosan immunhiányos AIDS beteg is megmenthető és teljesen tünetmentessé tehető. Ez azonban nem jelenti azt, hogy meggyógyult volna, ha abbahagyja a gyógyszer szedését, a betegség visszatér.

2022. jún. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!