Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Volt bennem egy kullancs....

Volt bennem egy kullancs. Okolt a pánik?

Figyelt kérdés
Sziasztok. 18 éves vagyok és elég gyakran járok erdős területekre. Körülbelül fél órával ezelőtt vettem észre, hogy van bennem egy kullancs. Vagyis igazából észre sem vettem. Meg akartam vakarni egy ponton a bőrömet, amikor éreztem, hogy valami kilóg. Kitéptem. Ez volt az a pillanat, amikor megpillantottam az aprócska szörnyeteget. Olyan pici volt, mint egy porszem, alig látható a rohadék. A sebhely" nem vérzett a kullancs eltávolítását követően, viszont piros. Érdemes lenne orvoshoz fordulnom, vagy felesleges foglalkozni vele?

2022. máj. 31. 00:15
A kérdező szavazást indított:
Mielőbb orvos!
Felesleges.
7 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
No para szerintem, viszont ahogy kezdesz látni magadon piros foltot esetleg foltokat, amik napról napra esetleg óráról órára növekszik akkor irány az orvos. És ne aggódj tudni fogod, ha lyme kórral fertőzött volt a kullancs. Nekem 2 éve 15 cm átmérőjű kokárdás foltom lett. 2 hét antibiotikum kúra utánna és ennyi. DE! fontos, hogyha észre veszed magadon akkor nem szabad halogatni az orvost.
2022. máj. 31. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A baj megtörténik pánikkal és pánik nélkül is.
2022. máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Lyme kórt elvileg nem kaphattál el, ha csak egy pár órája harapott meg a kullancs (különböző források szerint 24, 36, vagy 48 óra kell hozzá), a vírusfertőzéshez (agyvelőgyulladás) sokkal rövidebb idő elég, de az sokkal ritkább is.
2022. máj. 31. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 1-es. Köszönöm szépen a bőven kifejtett válaszodat, figyelemmel fogom kísérni a testem felületét. Igen, a lyme-kórral fertőzött egyed kigyógyításával tisztában vagyok, mivel apám nem rég volt antibiotikum kúrán emiatt.


Kedves 2-es. Tisztában vagyok vele, a kérdés nem is feltétlen az volt, hogy parázzak-e emiatt, vagy ne, hanem, hogy menjek-e orvoshoz, vagy sem. A címben legfőképp azért szerepel a pánikolás szó, mert jól néz ki. :D

2022. máj. 31. 00:44
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves 3-mas. Köszönöm az információt. Agyvelőgyulladásnak van valami előjele, vagy tünete melynek észlelése után fordulhatok orvoshoz?
2022. máj. 31. 00:46
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A csípés után napokkal vagy hetekkel jelentkező láz, fejfájás, hányinger, gyengeség, koordinációs zavarok. Célzott gyógymód nincs rá, ha már kialakult, de nagy a túlélési arány (98-99%) szóval nagyon nem kell parázni rajta.
2022. máj. 31. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os.

Köszönöm!

2022. máj. 31. 01:05
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Lyme kórt elvileg nem kaphattál el"


Ilyen nincs, bárki bármikor elkaphat Lyme kórt. Ha kevés ideig volt bent, akkor kicsi az esély, de nem nulla.


Figyelni kell a helyét, ha 5-10 cm átmérőjű piros kör lesz körülötte, akkor Lyme.

2022. máj. 31. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nos a folt már szinte teljesen eltűnt, viszont megütött egy elég erős fejfájás. Remélem nem lesz baj.
2022. máj. 31. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!