Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A hidegvíz valóban jobb a...

A hidegvíz valóban jobb a szervezetnek? Tényleg lehet miatta fogyni...?

Figyelt kérdés

Régebben hallottam valakiről hogy a hideg vízzel való fürdés egeszségesebb mint a meleg vízzel való fürdés...

És engem ez érdekelne. Hogy ez valoban igaz? Hogy lehet edzeni a szervezetet és ezzel egyutt fogyni is lehet?

Mert én ezt nem nagyon hiszem...

Jó azzal még rendben vagyok hogy edződik a szervezet, de hogy fogyna az ember tőle. Ezt kötvehiszem. Köszönöm a válaszokat.


2022. jún. 17. 06:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
:D
2022. jún. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Persze hogy lehet. Láttál te már kövér bálnát? 🤣
2022. jún. 17. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
Fiziológiai szempontból a hatása annyi, hogy esetleg megfázol tőle. Rövid ideig csináld. Viszont azzal, hogy a szervezetet tiltakozik ellene de másra irányítod a gondolataid, az egyrészt apró sikerélményt ad, másrészt segíthet más területen is a koncentrációban.
2022. jún. 17. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
83%

3-as: fiziológiailag az a hatása, hogy MEGEDZÖDIK a szervezet, NEM pedig megfázik töle, ellenkezöleg, sokkal kevésbé lesz beteges, megfázásra (meg egyéb betegségekre) hajlamos!

Viszont fogyni nem lehet töle, mert ugyan elvileg egy kevés plus energia kell ahhoz, hogy a bört felmelegítse a szervezet hideg fürdö után, de ez annyira kevés, hogy nem igazán számít.

2022. jún. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%

Kérdező, hogy érdemi választ is kapj:

Fogyni csak kalóriadeficittel fogsz tudni, plusz rendszeres testmozgással, nem a hideg víztől. Viszont a hidegvíznek rengeteg jótékony hatása van a szervezetre, az immunrendszerre és a bőrre nézve.

Tessék néhány cikk, amit érdemes átolvasnod:

[link]

[link]

[link]


Ajánlom még figyelmedbe az alábbi könyvet, amiből sokat fogsz tanulni:

Wim Hof: A Wim Hof-módszer - Aktiváld a benned rejlő, teljes emberi potenciált! ( [link]


Keress rá a szerzőre is, akit a Jégemberként is neveznek.

2022. jún. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

" hidegvíz valóban jobb a szervezetnek? Tényleg lehet miatta fogyni...?"


Nem. Nem.

2022. jún. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Vérbőséget okoz és edzi az immunrendszered.

Fogyni nem fogsz tőle.

2022. jún. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
0%
Melegvíz is okoz vérbőséget. Nekem hiába mondja akárki, hogy a hideg víz így meg úgy jó, ha nek tudom elviselni.
2022. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyenge virágszál vagy nyolcaska.
2022. jún. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

#8

Minden csak szokás kérdése. Eleinte rossz persze, de a szervezeted egy idő után hozzá fog szokni, hozzá fog edződni a hidegvízhez, ha minden egyes nap adod nekik.

2022. jún. 17. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!