Ez lehet candida?

Figyelt kérdés

2-3 hete jártam nőgyógyásznál és urulógusnál felfázásos tünetekkel, hüvely folyással. A nőgyógyász csak rákszűrést csinált illetve írt fel Kliont amit be is szedtem. Az urulógusnál enyhe vesemedence gyulladást állapítottak meg, amire savulin antibiotikumot kaptam, szintén beszedtem (probiotikum nélkül, az orvos nem írt fel én pedig nem tudtam hogy kellett volna). Azok a panaszaim elmúltak, viszont most a nyelvemen fehér lepedéket fedeztem fel, illetve kb 1-2 hónapja volt körömgombám amit teafaolajjal kezeltem az már szinte el is múlt. Azért írok le ennyire részletesen mindent hogy teljes legyen a kép esetleg van-e összefüggés. Arra gondoltam a lepedékes nyelv nem lehet-e attól hogy az antibiotikum kiölte a,, jó '' baktériumokat is probiotikum hiányában.

Lehetséges hogy candida szaporodott túl bennem?

Sajnos jelenleg vizsgák és munka miatt nem tudok orvoshoz menni de kicsit megijedtem. Elkezdtem utólag probiotikumot szedni illetve próbálok kevesebb cukros ételt fogyasztani de nem tudom mi mást kéne tennem.

Valakinek esetleg valami tanács ezzel kapcsolatban?


Előre is köszönöm a válaszokat



2022. jún. 28. 11:38
 1/2 anonim ***** válasza:
Időben kezdtél probiotikumot szedni, nem lesz gond.
2022. jún. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Áltudományos rovatokban van túlhangsúlyozva ez a candida.

Ha az orvos által adott szer hatott, akkor ne godnold túl...

2022. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!