Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Mivel tudnám helyrepofozni a...

Mivel tudnám helyrepofozni a beleimet?

Figyelt kérdés

Körülbelül 2 éve a kórházban egy betegség miatt antibiotikumos kezelést kaptam, és nem teljesen emlékszem, de van egy olyan gyanúm, hogy nem a legkomolyabb Probiotikummal pótoltam az antibiotikumok által szétbarmolt bélflórámat. Így rá egy pár hónapra puffadás, nyelven fehér lepedék, kellemetlen szájszag alakult ki, ami kb 99% hogy Candida. A bőröm is csúnya lett, tény hogy ha fertőzés van a bélben akkor az eléggé meglátszik a bőrön. Mostanra nagyon meguntam, és szeretnék neki valamit csinálni. Mivel áljjak neki szerintetek? Mivel tudnám újra egyensúlyba hozni a bélfórámat? Esetleg probiotikumos kapszulákkal, vagy ételekkel?

Előre is köszönöm a válaszokat!



2022. jún. 11. 19:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet jobb lenne gasztroenterologushoz menni. Ők fel tudnak írni egy nagyon jó probiotikumot.
2022. jún. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%
Gasztroenterológussal, az öndiagnosztizálás és öngyógyítás helyett. Főleg hogy két éve fennálló problémáról beszélünk.
2022. jún. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

prebiotikum források: csicsóka, hagyma, banán, fokhagyma, bab, búza, borsó, articsóka, zabpehely, tej

probiotikum források: joghurt, kovászos kenyér, erjesztéssel készült ételek

Az étrend kiegészítőket/vény nélkül kapható gyógyszereket kúraszerűen érdemes alkalmazni, a fenti élelmiszereket viszont a mindennapi táplálkozás részévé érdemes tenni.

2022. jún. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ok, köszönöm, mindenképp megpróbálom
2022. jún. 13. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fermentált savanyúságok, 20 milliárd CFU / adag feletti probiotikumok, jó minőségű vitaminok és ásványi anyagok szedése; gyorsan felszívódó szénhidrátok mellőzése, tejtermékek kiiktatása. Röviden.
2022. jún. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös köszi, most fogok venni Probiotikumot, a szénhidrátokat próbálom mellőzi, tejtermékeket egyáltalán nem eszek/iszok 1.5 éve
2022. jún. 15. 18:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne mellőzd a szénhidrátokat, csak a gyorsan felszívódókat, pl. cukrok, finomliszt, mert ezeket a gombák és a patogén baktériumok is kedvelik…
2022. jún. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
7-es Úgy gondoltam, hogy a gyorsan felszívódókat mellőzöm :D
2022. jún. 16. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!